پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
تهران-ایرنا- تحلیل پایگاه خبری گیتی آنلاین این است که سلمان رشدی مرتد به درک واصل شده و رسانه‌های غربی از انتشار خبر مرگ وی منع شده‌اند.

به گزارش گیتی آنلاین، هادی مطر ضارب سلمان رشدی که یک جوان 24 ساله بوکسور است در گفت‌وگو با رسانه‌های آمریکا از بازداشتگاه اعلام کرده از اینکه رشدی از حمله او جان سالم به در برده ابراز تعجب کرده و گفته فکر نمی‌کرده او از این حمله جان سالم به در ببرد.

مقامات بیمارستان محل بستری رشدی 75 ساله اعلام کرده بودند رشدی پس از این حمله تنها یک چشم خود را از دست داده است.

به گزارش العربیه، منابع نزدیک به وی اعلام کردند که این نویسنده مرتد پس از ضربات متعدد چاقو و عمل جراحی اکنون قادر به تکلم نیست و از ناحیه چشم، دست و کبد آسیب دیده است.

وکیل این نویسنده ضددین گفت که رشدی نمی‌تواند صحبت کند و این خبر خوبی نیست و ممکن است رشدی یکی از چشمانش را از دست بدهد.

وی افزود: رشدی اعصاب دستش قطع شده و کبدش با چاقو آسیب دیده است.

همچنین پلیس نیویورک تایید کرد که رشدی از ناحیه گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفته و خاطرنشان کرد که از ناحیه سر آسیب جزئی داشته است.

به نوشته دیلی میل ضارب که از پشت سِن وارد محل اجرا شده بود، ١٠ تا ١٥ بار به سلمان رشدی چاقو زد که یکی از آنها به گردنش اصابت کرد.

باتوجه به حجم بالای ضربات چاقو و در عین حال، حساسیت نواحی آسیب دیده و بالا بودن سن سلمان رشدی، احتمال قوی این است که نویسنده مرتد آیات شیطانی به درک واصل شده باشد و فقط خبر مرگ وی هنوز رسانه‌ای نشده است تا روحیه دین‌ستیزان تضعیف نشود و خداپرستان خوشحال نشوند.

مترجم: آمنه علی پور

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:آمنه علی پور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: