پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
قریب به ۸ سال بود که شهربازی کیو پس از جدال شهرداری با سرمایه گذار پیشین قفل و زنجیر شده بود، وسایل بازی آن بصورت اسقاطی به فروش رفت و ابنیه و ساختمان هایش هم متروکه ای بیش نبود.

تا اینکه سعید فتوحی مدیر هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری خرم آباد شد و قراردادی را با مصطفی ترابی گودرزی مبنی بر سرمایه گذاری به روش B.o.T در شهربازی کیو منعقد کرد .

نمی توان به صراحت گفت بخت با خرم آباد یار بود یا نبود که سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ شد و از سرمایه گذاری شهرداری مرکزی به جنوب شهر منتقل شد، شهربازی کیو کلنگ زنی شد و پیشرفت آن هر روز پسرفت بود .

به گفته کارشناسان، پیشرفت فیزیکی شهربازی کیو از ۸ خرداد ۱۳۹۹ که کلنگ بازسازی آن به زمین خورده بود تا هنگامه ای که سعید فتوحی به عنوان شهردار خرم آباد در سال ۱۴۰۰ منصوب شد ۱۰ الی ۱۵ درصد بود، شهردار فتوحی پس از در دست گرفتن سکان شهر، راه اندازی شهربازی کیو را در دستور کار قرار داد .

بازسازی شهربازی از کش و قوس های فراوان گذشت و تلاش های مضاعف مصطفی ترابی گودرزی سرمایه گذار این مجموعه و همکاری و همدلی شهرداری با سرمایه گذار سبب شد در تاریخ  ۸ مهر ۱۴۰۱ شاهد افتتاح شهربازی کیو باشیم.

سعید فتوحی در آیین افتتاح شهربازی کیو، پشت تریبون قرار گرفت و ابتدا از ده سال تعطیلی شهربازی و متروکه شدن آن گفت، مطالبه عمومی مردم را پیش کشید و چگونگی قرارداد را با مصطفی ترابی گودرزی تشریح کرد.

شهردار جوان خرم آباد بیان داشت: زمانی که با سرمایه گذار قرارداد منعقد کردیم متاسفانه بحث کرونا پیش آمد و همزمان با رکود و تورم شدید اقتصادی نیز مواجه شدیم ، دستگاه های بازی گران تر شد و فشار اقتصادی بسیاری به سرمایه گذار وارد گردید، خوشبختانه توانستیم با همدلی اعضای شورای شهر ، مجموعه شهرداری و دستگاه های نظارتی فاز اول شهربازی امروز به افتتاح برسد.

سعید فتوحی یادآور شد: ۳۰ دستگاه بازی در شهربازی نصب شده و ۴ دستگاه دیگر با متمم قراردادی که بستیم انشاالله ظرف یکسال نصب خواهند شد، شهربازی کیو با روش B.O.T است و سرمایه گذار تعهد نموده ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کند مدت زمان بهره برداری وی ده ساله است که پس از ده سال تمام زیرساخت های عمرانی به شهرداری اختصاص می یابد.

شهردار مرکز استان خاطرنشان ساخت: بنده آن زمان که در هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری خرم آباد خدمتگزاری می کردم قرارداد شهربازی را با سرمایه گذار بستم و کاملا در متن ماجرا بودم، از روش B.O.T به شرط واگذاری اموال غیرمنقول استفاده کردیم و مدت زمان بهره برداری از ۲۵ سال را به ۱۰ سال کاهش دادیم زیرا وسایل بازی جدیدی پس از ۱۰ سال قطعا وارد بازار شده که بایستی خریداری و در این شهربازی نصب شوند  .

شهردار فتوحی تصریح کرد: به دستور دکتر زیویار استاندار لرستان مقرر گردید ۲۰ میلیارد تومان وام در اختیار سرمایه گذار قرار دهند تا بتواند هر چه سریعتر این ۴ وسیله بازی را نیز نصب و راه اندازی کند.

سعید فتوحی با بیان اینکه به زودی پروژه های دیگری در سطح شهر افتتاح می شود، نویدهای خوشی هم در خصوص پادگان 07 داشت: باید از نزدیک با دکتر زیویار کار کرد تا بتوان به راحتی تفاوت استاندار بومی با غیربومی را متوجه شد، اگر خودمان در داخل استان کار نکنیم هیچ‌کس خارج از این استان برای ما دل نمی سوزاند، دکتر زیویار در بحث پادگان ۰۷ به جهت اینکه مطالبه مردمی به سرانجام برسد و به جهت همراهی با همشهریان، آبروی خود را وسط گذاشت، به زودی خبرهای خوبی در خصوص ۰۷ خواهیم داشت.

سعید فتوحی شهردار جوان و باانگیزه خرم آباد در پایان سخنان خود گفت: من قدردان زحمات همه عزیزانی هستم که یاریگر ما بودند تا بتوانیم شهربازی کیو را پس از ۱۰ سال افتتاح و به بهره برداری برسانیم .

و ما نیز قدردان شما شهردار انقلابی و به معنای واقعی شهردار جهادی هستیم، شهرداری که به گفته تمام موافقین و مخالفین، عمران را خوب می شناسد و عمران او را بهتر از هر کسی می شناسد .

گزارش : مریم نظری
مدیرمسئول هفته نامه «چی دا »


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: