پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین صبح روز جمعه ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) در پکن با تیم پروژه تحقیق و توسعه هواپیمای بزرگ C919 دیدار کرده و از نمایشگاه دستاوردهای ساخت این هواپیما بازدید به عمل آورد.

وی با مهم برشمردن دستاوردهای مرحله به مرحله در راستای ساخت هواپیمای یاد شده تاکید کرد که ساخت هواپیمای بزرگ مسافربری بومی اراده، رؤیای ملی و آرزوی مردم کشور است. باید با استفاده از برتری نظام کشوری، برای دستیابی به فناوری‌های کلیدی اقدام کرده و برای ایجاد همه جانبه کشور سوسیالیستی مدرن و تحقق آرمان چین جهت رستاخیز بزرگ ملت چین تلاش کرد.

بازدید رهبر چین از نمایشگاه دستاوردهای ساخت هواپیمای بزرگ مسافربری C919

هواپیمای بزرگ مسافربری C919، جت بومی مسافربری چین است که با استاندارد بین‌المللی سازگار بوده و دارای حق مالکیت معنوی مستقل چین است.

پروژه تحقیق و توسعه این هواپیما از سال ۲۰۰۷ اجرا شده و نخستین پرواز آزمایشی این هواپیما در سال ۲۰۱۷ انجام شد.

بازدید رهبر چین از نمایشگاه دستاوردهای ساخت هواپیمای بزرگ مسافربری C919

سپتامبر سال جاری میلادی، مجوز پرواز این هواپیما از سوی اداره ملی هواپیمایی غیر نظامی چین صادر شد. قرار است نخستین فروند این هواپیما تا پایان سال جاری تحویل شود.

ساخت این هواپیما نشانگر آن است که چین دارای توانایی تولید هواپیمای بزرگ درجه یک مسافربری در جهان بوده و یک رویداد بزرگ در زمینه هواپیماسازی چین به شمار می رود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: