پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹
کرم نعمتی رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد:
رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: مشکل عمده مراکز پژوهشی شوراها تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهرداری‌ها است.
کرم نعمتی در گردهمایی رؤسای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها که در محل اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: بیش از ۴۰ وظیفه مهم و تخصصی در شهرداری وجود دارد که هنوز به بار ننشسته است، علت این مشکل به وجود خلاءهای قانونی بازمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه ناکارآمدی در قوانین شهرداری‌ها سبب بروز چالش‌هایی شده است، ادامه داد: رفع موانع مستلزم همکاری قوای سه‌گانه است و انتظار داریم توجه ویژه‌ای به این مهم شود و در راستای رفع آنها گام مؤثری برداشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اشاره به نارسایی‌ها و مشکلات در حوزه مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی تصریح کرد: استفاده نکردن از ظرفیت نیروهای متخصص و توانمند به لحاظ علمی یکی از مشکلات حوزه مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی شهر است.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد از ظرفیت نیروهای توانمند، متخصص و علمی در مراکز پژوهشی استفاده شود، چرا که آنها با ارائه طرح‌هایی کارآمد بازوی توانمندی برای شهرداری و شوراها هستند.

کرم نعمتی گفت: به رسمیت نشناختن مراکز پژوهشی شوراها چالش بزرگی بوده که نیاز است در راستای تقویت جایگاه مراکز پژوهشی در شوراهای اسلامی تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی ناهماهنگی بین مراکز پژوهشی را از جمله چالش‌های شورا دانست و با بیان اینکه مصوبات شوراها باید با مطالبات مردم همسو باشد، عنوان کرد: مشکل عمده مراکز پژوهشی شوراها تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهرداری‌هاست.

کرم نعمتی بیان کرد: مجوز بکارگیری نیروهای علمی در حوزه مدیریت شهری و برگزاری دوره‌های علمی تخصصی و اصلاح چارت سازمانی شهرداری ضرورت دارد.

خبر: مریم نظری مدیرمسئول هفته نامه چی دا 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: