پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۲۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۷
رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اعتماد به بخش خصوصی گردشگری گفت: باید در بودجه ۱۴۰۲ معافیت مالیاتی فعالان بخش خصوصی مورد توجه قرار بگیرد و از ظرفیت برنامه هفتم توسعه برای رونق گردشگری استفاده شود.
به‌گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، آیین اختتامیه هفته گردشگری با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور، محمدرضا دشتی  اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی، جاندوست آسانوف معاون دبیرکل سازمان اکو، جمعی از مدیران ستادی، نمایندگانی از سفارتخانه‌های مالزی، آذربایجان، افغانستان، ژاپن و فعالان گردشگری عصر دوشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۱ در موزه ملی ایران برگزار شد.
محمدرضا دشتی  اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی به صحبت‌های شب گذشته وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبنی بر فرابخشی بودن صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: تمامی دستگاه‌های مرتبط با صنعت گردشگری باید همت کنند. با یک  تصمیم نابجای یک دستگاه ضربه بزرگی به این صنعت وارد می‌شود. دو نرخی شدن بلیت هواپیما یکی از مواردی بود که مشکلات زیادی را برای فعالان گردشگری ایجاد کرد.
او با تاکید بر اهمیت هماهنگی بین بخش‌های مختلف، ادامه داد: اگر می‌خواهیم در حوزه گردشکری در دنیا جایگاهی داشته یاشیم باید شعار رویش اندیشه‌های نو محقق شود و متفاوت با دنیا عمل کنیم.
رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعتماد و اعتقاد به بخش خصوصی را نکته اساسی دیگر در توسعه و رونق گردشگری عنوان کرد و گفت: وزارتخانه فقط باید نقش نظارتی داشته باشد. همچنین مجلس شورای اسلامی در این راستا همکاری‌های لازم را خواهد داشت. تمامی نکاتی که در کلیپ پخش شده بخش خصوصی مطرح شد به رئیس مجلس شورای اسلامی انتقال می‌دهیم.
دشتی اردکانی تصریح کرد: تا زمانی که مشوق‌هایی برای این صنعت در نظر گرفته نشود نه دلگرمی برای بخش خصوصی ایجاد می‌شود و نه می‌توانیم جایگاه گردشگری را در دنیا و منطقه ارتقا دهیم.
او خطاب به وزیر میزاث‌فرهنکی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۲ باید معافیت‌های مالیاتی برلی فعالان گردشگری در نظر گرفته شود. همچنین از ظرفیت برنامه هفتم باید استفاده شود.
او به ابلاغ سیاست‌های کلان برنامه هفتم توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این برنامه به گردشگری اشاره شده است و نوبت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دتی، فراکسیون گردشگری و نمایاندگان مجلس شورای اسلامی است  که قوانین خوبی در زمینه گردشگری تصویب شود تا در پنج سال آینده شاهد توسعه و‌رونق این صنعت باشیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: