پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
در پاسخ به گیتی آنلاین مطرح شد
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان مسئول تفسیر و رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، هادی طهان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری از خلاف شرع و قانون اساسی نبودن مصوبه مجلس در لایحه ترمیم حقوق در اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و نتیجه بررسی طرح و لوایح ارسالی از سوی مجلس را اطلاع رسانی کرد. وی در ادامه نشست خبری علاوه بر تشریح نظر اعضای شورای نگهبان نسبت به اساسنامه‌های ارسالی از سوی دولت و استعلام‌های ارسالی از سوی دیوان عدالت اداری به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به خبرنگار گیتی آنلاین که در مورد اصول بر زمین مانده قانون اساسی و پژوهش احتمالی در این رابطه از سوی پژوهشکده شورای نگهبان و آمار اصول بررزمین مانده و راهکار اجرای این قانون سوال پرسید، گفت: پژوهشکده شورای نگهبان علاوه بر آنکه در حوزه‌های کاربردی مثل ارائه نظرات کارشناسی در خصوص مصوبات فعالیت می‌کند و یکی از بازوان مشورتی شورای نگهبان است نسبت به حوزه‌های نظری نیز پژوهش در این زمینه انجام می‌دهد.
طحان نظیف ادامه داد: شرح مجلدات قانون اساسی توسط پژوهشکده شورای نگهبان منتشر شده همچنین شرح فقهی قانون اساسی و یا کتاب‌هایی چون محشای قانون اساسی در پژوهشکده شورای نگهبان مورد پژوهش قرار گرفته و منتشر شده است و برخی از کتاب‌ها در مسیر انتشار است و طبیعتاً جزئیات این فعالیت‌ها را باید از پژوهشکده شورای نگهبان بپرسید و اجرای قانون اساسی بر اساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی بر عهده رئیس جمهور است. البته در حیطه امور اجرایی و قوای مختلف هر کدام وظیفه اجرائی مشخص خود را دارند و شورای نگهبان موظف به تطبیق مصوبات با قانون اساسی و البته تفسیر رسمی از قانون اساسی است.
در حال تکمیل...
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: