پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
شیه جنگ‌هوا، فرستاده ویژه چین برای تغییرات آب و هوایی روز سه شنبه گفت که کشورهای توسعه یافته باید در اسرع وقت به وعده‌های خود مبنی بر تامین 100 میلیارد دلار کمک مالی برای آب و هوا عمل کنند و نقشه راه را برای دو برابر کردن صندوق سازگاری ترسیم کنند.

شیه که همچنین نماینده ویژه رئیس جمهور چین، شی جین پینگ است، این اظهارات را در یک سخنرانی در اجلاس اقلیمی بیست و هفتمین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوایی بیان کرد که در شهر ساحلی شرم الشیخ مصر برگزار شد.

شیه گفت که در مواجهه با چالش‌های جدی ناشی از رویدادهای شدید جوی مکرر که باعث خسارات سنگین در همه قاره ها شده است و با ظهور بحران‌های انرژی و غذایی سال جاری و همچنین چندجانبه‌گرایی، تنها راه خروج باقی مانده از این مخمصه همبستگی و همکاری است.

او در همین حال گفت که "انتخاب اجتناب ناپذیر" برای غلبه بر چالش های اقلیمی، همچنان یک قائده‌ اصلی برای مسئولیت های مشترک اما متمایز و همچنین مکانیسمی برای مشارکت های تعیین شده در سطح ملی است.

نماینده چین گفت: از آنجایی که کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی امسال سی امین سالگرد خود را جشن می گیرد و موافقت نامه پاریس وارد مرحله اجرای کاملی شده است، بیست و هفتمین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل ماموریت مهم خود در حفظ اجماع در مورد اصول این چارچوب و ترویج اقدامات عمل گرایانه توسط همه طرف ها را بر عهده دارد.

شیه با اشاره به اینکه چین به طور فعال با اقدامات مستمر و عملی با تغییرات آب و هوایی مقابله کرده است، گفت که چین اخیرا با برگزاری موفقیت آمیز بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست، هر چه بیشتر عزمش را برای دنبال کردن مسیر توسعه سبز تقویت کرده است.

شیه قول داد: «تصمیم و موضع قاطع چین برای اجرای اهداف رسیدن به محدوده اوج انتشار کربن و دستیابی به هدف خنثی سازی کربن و مشارکت فعال در حاکمیت جهانی آب و هوا هرگز تغییر نخواهد کرد».

وی ابراز امیدواری کرد که بیست و هفتمین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل بر اجرای وعده‌ها تمرکز کند و در عین حال از کشورهای توسعه‌یافته می‌خواهد تا در تلاش‌های مؤثرتر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای پیشقدم شوند تا خنثی‌سازی کربن به میزان قابل توجهی زودتر از موعد مقرر انجام شود و نتایج قابل توجهی در سازگاری و مسائل مالی حاصل شود.

شیه گفت: چین امیدوار است که کشورهای توسعه یافته به تعهد خود مبنی بر ارائه 100 میلیارد دلار در اسرع وقت عمل کنند و نقشه راه را برای دو برابر کردن بودجه سازگاری برای تقویت اعتماد متقابل و اقدام مشترک بین شمال و جنوب ترسیم کنند.

وی افزود: «ما مایلیم با همه طرف‌ها برای پایبندی به چندجانبه‌گرایی، ایجاد یک سیستم مدیریت آب و هوای جهانی منصفانه و معقول با همکاری برد-برد، و مشارکت بیشتر در مقابله با چالش‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی جهانی کار کنیم.»

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: