پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
در نشست صمیمانه‌ای که با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست، مسئول بسیج رسانه استان فارس، معاون توسعه و منابع انسانی محیط زیست، رئیس اداره روابط عمومی و امور رسانه و جانشین بسیج رسانه ای برگزار شد، بر ضرورت اطلاع رسانی شفاف و صحیح از وضعیت محیط زیست و اقدامات انجام شده تاکید بعمل آمد.
مدیر کل محیط زیست اذعان داشت: باید مردم در جریان اقداماتی که سود حاصل از آن به خود آنان برای رفاه و تداوم زندگی بر می گردد قرار بگیرند و حیف است که فقط به ضعف ها پرداخته شود و عملکردهای خوب نظام را بیان نکنیم. قطعا اگر مردم از این اقدامات آگاه می شدند دلشان گرم تر و نزدیک تر می شود.
عطا پورشیرزاد افزود: اگر مردم بطور شفاف در بطن اقدامات محیط زیستی قرار بگیرند و از منافع بلند مدت خود و فرزندانشان و تاثیر بر سلامت جامعه و زیست بوم خود آگاه شوند قطعا در کنار حافظان محیط زیست قرار می گیرند. چه بسا که در دهه های اخیر بسیاری از مردم به عنوان تشکل های خود جوش مردم نهاد و فعالان محیط زیست در قامت مدافع حفظ سرزمین ظاهر شده اند.
پورشیرزاد افزود: محیط زیست با توسعه مخالف نیست اما خواسته ما این است که توسعه پایدار همگام با حفظ محیط زیست و انفال الهی باشد مردم و فرزندانشان در حال و آینده بتوانند از این نعمت های خدادادی بهره ببرند.
وی خاطر نشان کرد: هنوز بسیاری از مردم به ارزش های گونه های جانوری و گیاهی آگاه نیستند. ما به طور روز مره از بسیاری از عناصر محیط زیست استفاده می کنیم و ممکن است ندانیم که با انقراض فلان گونه گیاهی و جانوری چه نعمت هایی را از دست خواهیم داد. به طور مثال با همه این تحولات و با وجود شناسایی صدها ماده شیمیایی قابل استفاده در داروسازی، متخصصان همچنان طبیعت را منبع سرشار و بسیار با ارزشی برای کشف داروهای جدیدتر و مؤثرتر می‏دانند که جانوران بخش مهمی از این منبع سرشار طبیعی هستند. 
وی به احصای عوارض سبز در شهرستان های صنعتی و قرار گرفتن در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها اشاره کرده و افزود: این عوارض را در جهت منفعت عمومی و امکانات شهری و روستایی هزینه می کنند.  
وی در پایان بیان کرد: مردم باید بدانند که اجزای محیط زیست دارایی و سرمایه خودشان است و بیش از هر کسی خودشان باید برای حفظ آن تلاش کنند.
مسئول سازمان بسیج رسانه ای استان فارس نیز ضمن اشاره به تعارض موجود با حیات وحش به ویژه تعارض خرس در شهرستان مرودشت اظهار داشت: در صورت ارائه برنامه از سوی محیط زیست بسیج رسانه ای اعلام آمادگی کرد که علاوه بر حمایت از محیط زیست در آگاهی رسانی و ترویج فرهنگ محیط زیستی نیز مشارکت کند.
هادی رضایی، همچنین اظهار داشت: در شهرهایی مانند زرقان و مرودشت که صنایع آلاینده وجود دارند مردم باید منافع عوارض آلایندگی را در زندگی خود ببینند.
وی در بخشی از سخنان خود به ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید کرده و خواهان تعامل بیشتر این شرکت ها با محیط زیست شد.
وی استفاده برخی از مردم ناآگاه از پوست درختان در حاشیه خیابان منتهی به تخت جمشید و ایجاد چهره زشت شهر در یک منطقه توریستی را عملی نکوهیده برشمرده و خواهان رسیدگی از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سایر دستگاه های مرتبط شد.
در ادامه رئیس اداره روابط و امور رسانه محیط زیست فارس به تغییر کانال های اطلاع رسانی به نرم افزارهای داخلی چون سروش، بله و ایتا اشاره کرده و گفت: تمام تلاش خود را برای باز نشر خدمات دولت در حوزه محیط زیست و آگاه رسانی و نهادینه کردن فرهنگ محیط زیستی خواهیم کرد.
گل آفرین زارع، برگزاری به برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور شرکت های دانش بنیان، خلاق و فعال در حوزه محیط زیست اشاره کرده و خاطر نشان کرد: در سال گذشته مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با پردیس شرکت های دانش بنیان نشست هایی داشته و برای همکاری با این شرکت ها اعلام آمادگی کرده است. در این راستا تعدادی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در دوره و نشست هایی در سازمان معرفی شده و علاوه بر آن رویداد استارت آپی حرفه سبز با محوریت محیط زیست و مجری گری دانشگاه شیراز برای اولین بار در سطح ملی برگزار شد و تعدادی از طرح ها برنده شده و قرار است مورد حمایت قرار گیرند.
وی همچنین با اشاره به جشنواره عکس مشترک با سازمان بسیج رسانه ای در سنوات قبل ، برای برگزاری برنامه های مشترک به منظور شناخت و ترویج فرهنگ محیط زیستی اعلام آمادگی کرد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: