پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۱
در دیدار هیأت رئیسه کمیسیون‌ کشاورزی مجلس با انجمن صنفی خشکبار کشور به اهمیت و ضرورت صادرات محصولات و فرآورده‌های پسته و زعفران و سایر کالاهای تولیدی تاکید شد.
محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی در این نشست با تاکید بر اینکه بایستی شرایط مناسب تحقق رشد صادرات محصولات کشاورزی فراهم شود، مطرح کرد: اگر در بخش صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی برنامه‌ریزی نکنیم و مسیر هموار نباشد قطعا آسیب جدی خواهیم دید.

وی با اشاره به اینکه باید فضای ترغیبی در زمینه صادرات وجود داشته باشد، افزود: تلاش دولت و مجلس در راستای افزایش سهم صادرات غیرنفتی در اقتصاد کشور است که حمایت از این بخش یکی از اولویت‌های اساسی مجلس یازدهم و این کمیسیون تخصصی می‌باشد.

عسکری در رابطه با اهمیت صادرات خشکبار کشور به کشورهای هدف تاکید کرد و گفت: بایستی تلاش ما معطوف به ارتقاء جایگاه و سهم ایران در بازارهای جهانی باشد تا امکان صادرات محصولات فرآوری شده خشکبار نظیر پسته و زعفران به کشورهای هدف نیز فراهم شود.

نماینده داراب و زرین‌دشت در ادامه این نشست با بیان اینکه بایستی تعهدات ارزی در راستای حمایت از صادرکنندگان کشور باشد، تصریح کرد: با توجه به تولید محصولات باکیفیت و سالم خشکبار در ایران و دارا بودن مزیت‌های نسبی و رقابتی نیز امکان صادرات محصولات فرآوری شده وجود دارد که حمایت نظام بانکی و قوانین مرتبط با ارزهای خارجی از اهمیت خاصی برخوردار است و مجلس مجدانه ایجاد فضای ترغیبی با هدف حمایت از تولیدکنندگان صادرکننده و افزایش تراز تجاری را پیگیری خواهد کرد.

عسکری در پایان با اعلام اینکه رشد اقتصادی در اولویت اقدامات مجلس قرار دارد، خاطرنشان کرد: اقتصاد ملی متکی بر سیاست‌ها و قوانین کارآمد است که اگر این فرآیند با تدابیری مدیریتی در سطح ملی و محلی همراه باشد قطعا ما شاهد تحقق اهداف مرتبط با اقتصاد خواهیم بود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: