پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱
قائم مقام کمیته امداد عنوان کرد:
قائم مقام کمیته امداد با تاکید بر اثرات فردی، اقتصادی و اجتماعی قرض‌الحسنه گفت: نمی‌شود جامعه سالم دینی را تصور کرد که موضوع قرض‌الحسنه در آن وجود نداشته باشد.
مصطفی خاکسار در همایش سراسری مدیران صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: خدمت در کمیته امداد یک امر مهم است که باید خدا را بابت آن شاکر باشیم.

وی با اشاره به محسنات قرض‌الحسنه و ضرورت‌های آن اظهار کرد: تشکیل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اتفاق خوبی در کمیته امداد است که باید قدر آن را دانست.

قائم مقام کمیته امداد پرداختن به موضوع قرض‌الحسنه مهم دانست و ادامه داد: این که انسان، بخشی از سرمایه خود را به خاطر خدا، در خدمت دیگری قرار دهد و به دنبال جذب سرمایه و سود نباشد، یک اثر قابل توجه در خود فرد و تزکیه و طهارت آن خواهد گذاشت.

خاکسار با تاکید بر اثرات قرض‌الحسنه در حل مشکلات مردم‌ به خصوص محرومان  تصریح کرد: در حل مشکلات مردم، موضوع قرض‌الحسنه از اساسی‌ترین اقداماتی است که توجه و توسعه به آن می‌تواند تاثیر قابل توجهی در رفع گرفتاری‌ها داشته باشد.

وی اضافه کرد: از منظر اجتماعی و اقتصادی در یک نظام اسلامی که مبتنی بر ارزش‌های دینی و الهی است، موضوع قرض‌الحسنه از اقدامات مهمی است که مصداق تحقق انفاق و صدقه و نیکی به شمار می‌رود. نمی‌شود جامعه سالم دینی را تصور کرد که برای حفظ مناسبات انسانی و تقویت روابط اقتصادی و اجتماعی، موضوع قرض‌الحسنه در آن وجود نداشته باشد.

قائم مقام کمیته امداد توضیح داد: نهاد الهی، مردمی و انقلابی همچون کمیته امداد که در اندیشه رفع محرومیت و خدمت به محرومان است نیز، نمی‌تواند به موضوع قرض‌الحسنه و برکات آن بی‌توجه باشد.

خاکسار با تاکید بر ضرورت تبیین ابعاد مختلف قرض‌الحسنه گفت: قرض‌الحسنه فقط یک موضوع اقتصادی نیست؛ این مساله از جهات مختلف عبادی، فردی و اجتماعی باید تبیین و تشریح شود.

وی بر رفع موانع در مسیر توسعه قرض‌الحسنه تاکید کرد و ادامه داد: تلاش‌های بسیاری برای رفع نواقص کار صندوق امداد ولایت در حال انجام است تا بر مبنای آن به تشکیل یک بانک نزدیک شویم.

قائم مقام کمیته امداد با اشاره به نگرانی‌هایی که در بخش جذب و جلب سرمایه وجود دارد، اعلام کرد: باید مشکلات را از سر راه برداریم تا فرد نیکوکاری که دارای توانمندی مالی است، احساس نکند سرمایه‌اش برابر چالش‌های متعددی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: نهال قرض‌الحسنه که در کمیته امداد غرس شده، تلاش برآن است که با حل موانع، در مسیر رشد قرار گیرد تا راه برای یک حرکت پایدار و قوی باز شود و نگرانی و دغدغه و چالش در زمینه ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه از بین برود.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: