پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت الگوی عملی بانکداری اسلامی است، گفت: به دنبال ایجاد بانکی هستیم که خود را مقید به اساس و چارچوب بانکداری اسلامی بداند.
اختتامیه همایش مدیران صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، صبح پنجشنبه با حضور آیت‌الله غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مشهد مقدس برگزار شد.

آیت‌الله مصباحی مقدم در این مراسم با تقدیر از خدمات کمیته امداد و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به محروم‌ترین اقشار مردم گفت: نیازمندان جامعه، عزت الهی را به ارث برده‌اند و این انقلاب اسلامی است که خیرات، صدقات و نذورات را به خانه مؤمنان می‌برد.

وی با تاکید بر ضرورت تکریم نیازمندان و حفظ عزت و احترام آنان، افزود: روش‌های حمایتی در کمیته امداد باید به‌گونه‌ای باشد که عزت مومن و خانواده او را حفظ کند و با سهولت، سرعت و رعایت احترام و تقوا در مقام حمایت از معیشت خانواده‌های کم‎برخوردار و محروم برآید.

عضو شورای فقهی بانک مرکزی با تشریح تفاوت «صدقه» و «قرض‌الحسنه» در مبانی اسلامی، اظهار کرد: کسی که خواهان دریافت قرض‌الحسنه است، خود را آماده تلاش و مجاهدت کرده و قرار است با آن سرمایه، به ‌صورت آبرومندانه برای خود کسب‌وکاری راه بیندازد.

وی خاطرنشان کرد: برخی بانک‌ها بابت تحت عنوان تسهیلات قرض‌الحسنه، کارمزد ۱۴ درصد دریافت می‌کنند اما صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تنها در یک نوبت، ۳ درصد کارمزد خدمات دریافت می‌کند که نشان می‌دهد اساس کارکرد این صندوق خداپسندانه است. بر همین مبنا، در شورای فقهی بانک مرکزی هم به دنبال در دستورکار قراردادن راهبردی هستیم که حجم تسهیلات بانکی به سمت وام‌های قرض‌الحسنه هدایت شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: با توجه به ظرفیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، ظرفیت ذاتی برای تبدیل‌شدن این صندوق به یک بانک وجود دارد و به دنبال ایجاد بانکی هستیم که خود را مقید به اساس و چارچوب بانکداری اسلامی بداند.

وی با بیان اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت به ‌صورت خرد توزیع می‌شود، ابراز امیدواری کرد: صاحبان حساب در این صندوق، متدینان و مومنانی هستند که به بازگرداندن قرض‌الحسنه معتقدند و با اینکه خود ممکن است گرفتار چالش‌های معیشتی باشند، اما نسبت به بازگرداندن بدهی‌های خود توجه ویژه دارند.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: