پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
همزمان با هفته پدافند غیر عامل از تاریخ 4 لغایت 11 آبان ماه نمایشگاهی از دستاوردها و عملکرد پدافند غیر عامل ،دستگاه‌های اجرایی در محل استانداری فارس برگزار گردید، شرکت برق منطقه ای استان فارس با حضور فعال در این نمایشگاه جلوه هایی از آمادگی عملکردی و ستادی دراین نمایشگاه عرضه کرد.
محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس در این نمایشگاه از غرفه های ادارات بازدید بعمل آورد و با توجه به بیشترین جذب اعتبارات در زمینه طرح ها و پروژه های پدافند غیر عامل از شرکت برق منطقه ای فارس تقدیر و قدردانی بعمل آورد.

تجهیزاتی که مورد نیاز اجرای عملیات در شرکت برق منطقه ای استان فارس است و دستگاه های امدادرسان باید داشته باشند تا در صورت وقوع حادثه، فورا به کمک رسانی اقدام کنند در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات، تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد.

همچنین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پدافند غیرعامل و آمادگی در مقابل تهدیدهای مختلف نیز در رسانه‌های مختلف گروهی از جمله صدا و سیما به مردم آموزش داده می‌شود.

با ارسال دستورالعمل‌های اجرایی پدافند غیرعامل به تمام دستگاه‌های اجرایی استان، این دستگاه‌ها ملزم به آموزش، اطلاع‌رسانی و رعایت اصول صحیح پدافند غیرعامل هستند.

مقاوم سازی زیرساخت های شبکه برق با استفاده از روش های پدافند غیرعامل یک اولویت اساسی در شرکت برق منطقه ای فارس بشمار می آید.

از آنجایی که امروزه تجهیزات سامانه های تولید ، انتقال و توزیع نیروی برق به عنوان یکی از اهداف راهبردی در جنگ های مدرن شناخته می شوند و خطرات گوناگونی آنها را تهدید می نماید که بایستی جهت مقابله با آنها تمهیداتی در نظر گرفته شود. با توجه به اهمیت تاسیسات تولید و انتقال برق در حفظ و تداوم فعالیت های جامعه و زندگی مردم لازم است تا تدابیر امنیتی کافی برای کم اثر نمودن تهدیدات و کاهش آسیب پذیری ها اتخاذ گردد که در این زمینه، پدافند غیرعامل می تواند نقش مهمی در استمرار فعالیت های چرخه تولید تا مصرف انرژی الکتریکی ایفا نماید.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: