پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳
در نشست ستاد گیاهان دارویی فارس مطرح شد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در سال جاری در راستای توسعه گونه های گیاهان دارویی مزیت دار به تولیدکنندگان این گیاهان در فارس، یک میلیارد و 550 میلیون تومان کمک های بلاعوض پرداخت شد.
مجتبی دهقان پور در چهارمین نشست ستاد گیاهان دارویی استان فارس که به ریاست استاندار تشکیل شد، با اشاره به اینکه در سال جاری سطح ابلاغی توسعه گیاهان دارویی اولویت دار در این استان از سوی وزارتخانه یک هزار هکتار است، اظهار کرد: برنامه سازمان جهاد کشاورزی 3000 هکتار و سطح تحقق یافته تاکنون 2100 هکتار می باشد.
وی با بیان اینکه به منظور توسعه کشت و ارتقای ارزش افزوده گیاهان دارویی اولویت دار، 6 میز خدمت یا دفتر تخصصی در این سازمان راه اندازی شده است، افزود: میز خدمت برای گیاهان دارویی آنغوزه و باریجه، شیرین بیان، آویشن شیرازی،گل محمدی و زعفران و میز خدمت رصد بازار گیاهان دارویی تشکیل شده است.
دهقان پور؛ راه اندازی داشبورد اطلاعاتی گیاهان دارویی به منظور امکان رصد پیشرفت اهداف و برنامه های توسعه این گیاهان را از دیگر اقدامات دانست.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛ شناسایی گونه های بومی در حال انقراض که دارای مزیت نسبی برای صادرات، زنجیره تولید و زیرساخت فرآوری هستند از دیگر برنامه های توسعه گیاهان دارویی برشمرد و افزود: آلوئه ورا، گل محمدی و شیرین بیان از جمله این گیاهان هستند.
وی با اشاره به اینکه توسعه گیاهان دارویی با توجه به اقلیم و اکولوژی هر منطقه صورت می گیرد، بیان کرد: در همین راستا مزرعه مارچوبه برای اولین بار در شهرستان پاسارگاد احداث و گیاه دارویی مورینگا در جنوب استان کشت شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی گیاهان دارویی فعال در این استان نیز گریزی زد و گفت: 43 واحد در زمینه بسته بندی، اسانس و عرقیات گیاهان دارویی فعالیت دارند که ظرفیت جذب بالغ بر 300 هزارتن و اشتغال زایی 585 نفری دارند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: