پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
روایت بانوی مددجوی کارآفرین؛
بانوی مددجوی کارآفرین با دریافت تسهیلات اشتغال کمیته امداد، کسب و کار کوچک خود را با به کارگاهی مجهز تبدیل کرده و در آرزوی ایجاد شغل برای زنان سرپرست خانوار است.
گاهی یک ایده می‌تواند زندگی انسان را متحول کند. برخی مواقع انسان‌ها علاوه بر تشویق یکدیگر، الهام بخش هم هستند و یا با یک ایده، مسیر زندگی آنها عوض می‌شود. مثل کسی که ایده کسب و کار چرم‌دوزی را برای دیگری الهام بخشید و او را برای راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک تشویق کرد.

«حمیرا رسولی‌نژاد» کسی که با یک ایده کسب و کار کوچک توانست صاحب شغل شود و حالا برنامه‌های جدی برای آینده کسب و کار خود دارد. برای دقایقی کوتاه مسیری که او طی کرد را مرور کردیم؛ اینکه چه طرحی برای توسعه و گسترش کارش دارد و چطور با یک وام خوداشتغالی از کمیته امداد توانست به یک کارآفرین تبدیل شود.

وی می‌گوید: تولید محصولات چرمی را در خانه و به صورت محدود شروع کردم و کم کم با تبلیغات برای محصولات، مشتری پیدا کردم. البته به صورت حضوری هم مشتری‌های کار خودم را پیدا کرده بودم. پسرم در دانشگاه تحصیل می‌کرد و نمی‌توانست به طور ثابت جایی مشغول به کار شود این طور شد که تصمیم گرفتیم کسب و کار خودمان را توسعه دهیم.

این بانوی کارآفرین که موفق شده از تسهیلات اشتغال و کارآفرینی در کسب و کارهای کوچک توسط کمیته امداد استفاده کند، ادامه می‌دهد: تصمیم گرفتم یک کارگاه چرم‌دوزی راه‌اندازی کنم و درخواست وام خودم را به کمیته امداد ارائه کردم و با معرفی‌نامه از کمیته امداد وام را دریافت کردم که به امید خدا کارم را رونق دهم. از اسفندماه ۱۴۰۰ کارگاه خودم را دایر کردم و تا امروز کارها خوب پیش رفته و به تازگی وضعیت تولید و فروشنده خیلی خوب شده است.

وی که خواهرش را مشوق و الهام‌بخش کسب و کارش می‌داند، خاطرنشان می‌کند: خواهرم بود که من را به این حرفه تشویق کرد و در آغاز راه با من همراه بود. مسیری که طی کردم آغازش کار با چرم خام و یراق آلات بود و در یک بازارچه کارگاه دایر کردم تا اینکه مشتری‌هایم بیشتر شد. از ابتدای کار همه محصولات در تمام مراحلش با دست تولید می‌شد اما حالا دستگاه برش لیزری تهیه کرده‌ام که این را هم با معرفی نامه کمیته امداد و یک وام جدید خریداری کردم.

رسولی‌نژاد که از کسب و کار شخصی خود راضی است، می‌افزاید: شکر می‌کنم که موفق شدم در این حرفه فعالیت کنم و دوست دارم کارم را توسعه دهم و به جز خودم و خانواده‌ام بتوانم برای زنان خودسرپرست و یا سرپرست خانوار شرایط اشتغال را فراهم کنم. تا امروز سه نفر از بانوان سرپرست خانوار در مجموعه ما مشغول به کار شده‌اند اما دوست دارم کارم خیلی وسعت پیدا کند و تعداد بیشتری از زنان سرپرست خانوار شاغل شوند و همه دست در دست هم دهیم و چرخ زندگی‌هایمان را بچرخانیم. من ۱۰ سال است که سرپرست خانوار هستم و حسابدار در یک مجموعه بودم که شرایط ادامه کار برایم میسر نبود. در خانه کارهای هنری انجام دادم، ابتدا نمددوزی می‌کردم و بعد به سمت چرم‌دوزی گرایش پیدا کردم. به کمک خواهرم کسب و کار ما راه‌اندازی شد امیدوارم پایان خوشی داشته باشد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: