پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، با اشاره به افزایش شهرهای دارای وضعیت رنگبندی آبی کرونایی در استان فارس، بر اهمیت تداوم پایبندی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی با کاهش آمارهای کرونا تاکید کرد.
دکتر «سید وحید حسینی» در نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه، گفت: گزارش ها نشان دهنده کاهش موارد ابتلا و بستری کووید۱۹ در استان فارس است.

او با اشاره به افزایش شهرهای آبی در استان فارس اضافه کرد: هم اکنون ۲۰ شهرستان استان فارس در وضعیت آبی و ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش نسبی آمارهای کرونا در فارس، از مردم استان خواست همچنان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، سلامت خود و اطرافیان را در برابر خطرات بیماری های تنفسی حفظ کنند.

دکتر حسینی با تاکید بر این موضوع که در مقابل کاهش موارد شناسایی، بستری و فوت ناشی از کرونا، با افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران مبتلا به آنفلوآنزا روبرو هستیم، افزود: برای دستیابی به وضعیت با ثبات، همچنان نیازمند همراهی مردم در کنار ایثار و فداکاری کارکنان دانشگاه در تمام بخش ها هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست گفت: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی(WHO) در یک هفته گذشته تعداد موارد فوت ناشی از کرونا در جهان به حدود ۹ هزار و چهارصد مورد رسیده که این تعداد کمترین موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید۱۹ از ابتدای فوریه ۲۰۲۲ میلادی بوده است.

دکتر «عباس رضائیان زاده» افزود: در گزارش سازمان بهداشت جهانی تاکید شده که به دلیل  قابل پیشگیری بودن، هر مورد مرگ ناشی از کرونا غیرقابل قبول است و باید نگران جهش های احتمالی ویروس کرونا نیز باشیم.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز نگرانی از افزایش موارد آنفلوآنزا، به عدم تاثیر آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری های ویروسی اشاره کرد و از مردم خواست از مصرف خودسرانه این گروه دارویی برای درمان آنفلوآنزا خودداری کنند.

بررسی مصوبه های نشست های پیشین این ستاد، ارائه آخرین گزارش ها و آمارهای مربوط به کرونا در مناطق مختلف استان، ارزیابی روند اجرای واکسیناسیون در استان، بررسی وضعیت سلامت بیماران بستری در بخش های عادی و ویژه بیمارستان ها، آمار ورودی جدید بخش های بستری کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان و بررسی دلایل جان باختن بیماران مبتلا به کرونا در استان طی روزهای اخیر، دیگر محورهای این نشست بود.

نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با حضور معاونان و مدیران ارشد دانشگاه در سالن جلسات معاونت بهداشت دانشگاه، برگزار شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: