پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱
بانوی کارآفرین کرمانی با کمک کمیته امداد و خلاقیت شخصی، با تولید پاپوش‌های نمدی برای خود و خانوده‌اش شغل و درآمد ایجاد کرده است.
احیای هنرهای سنتی و کهن ایران‌زمین امروزه علاوه بر آنکه یک ارزش معنوی محسوب می‌شود، می‌تواند فرصت شغلی هم ایجاد کند. راهبران شغلی کمیته امداد نیز مبتنی بر همین اصل در تلاش هستند تا در استان‌های مختلف کشور به فراخور امکان و موقعیت های موجود برای مددجویان شغل ایجاد کنند. از این رو با هماهنگی بانک‌های طرف قرارداد با کمیته امداد، وام‌های خود اشتغالی برای مددجویان کمیته امداد پرداخت می‌شود.

به استان کرمان می‌رویم جایی که با منسوجات نمدی و ایده‌های جذاب، پاپوش‌های گرم پشمی و زیبا که جلوه خوبی از هنر دارند توسط خانم «طاهره جهاندیده» و همسرش تولید و عرضه می‌شود. اما این خانم خلاقیت را هم به کار خود افزوده، باید گفت نوآوری را پایانی نیست و وقتی کسب و کار به قوه خلاقه گره بخورد، موفقیت پیش روست.

جهاندیده در رابطه با تولید منسوجات نمدی بیشتر توضیح می‌دهد: سال گذشته موفق شدم توسط کمیته امداد از بانک ملی ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنم و با همین میزان پول کارمان آغاز شد. با قالب‌های مختلف کفش پاپوش‌های نمدی از جنس پشم گوسفند را تولید می‌کنیم و به طور متوسط هر ماه می‌توانیم ۲۰ جفت پاپوش تولید کنیم.

وی ادامه می‌دهد: تولید هر جفت پاپوش به طور متوسط ۶ تا ۸ ساعت زمان می‌برد اما وقتی توسط دستگاه سوزنی‌ها انجام شود این زمان چند ساعت کاهش می‌یابد و محصول تولید شده ظریف‌تر و به عبارتی نازک‌تر خواهد بود. محصولات الیاف طبیعی و پشمی نمدی خواص درمانی بالایی دارند و علاوه بر آن در فصول سرد سال به خوبی از پا محافظت می‌کند این پاپوش‌ها برای افراد دیابتی نیز مناسب است.

جهاندیده با اشاره به چالش‌های دریافت وام اشتغال عنوان می‌کند: آوردن ضامن و یا ارائه چک بانکی برای هر کسی مقدور نیست و این طور ما که در منطقه محروم از استان کرمان زندگی می‌کنیم شاهد این هستیم که برخی افراد در برابر دریافت وام اشتغال به مشکل برمی‌خورند. البته به تازگی کمیته امداد صندوق ضمانت وام اشتغال را ایجاد کرده که به وسیله آن بانوان سرپرست خانوار می‌توانند با ضمانت کمیته امداد وام خود را دریافت کنند.

وی می‌گوید: من این کار را با کمک راهبر کمیته امداد شروع کردم و او در همه مراحل به من کمک کرد حتی برای فروش هم خود او کارها را هماهنگ می‌کند اما اگر بتوانم ۲۰۰ و حتی ۳۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند فرصت توسعه کارم را برای خرید تجهیزات و مواد اولیه به دست می‌آورم و می‌توانم یک تولیدی کوچک راه‌اندازی کنم. خوب می‌دانم که محصولاتی که تولید می‌کنم در محله خودمان و در این منطقه که عموم افراد توان مالی بالایی ندارند چندان استقبال نمی‌شود اما در تهران و در سایر استان‌ها و حتی خارج از ایران این محصولات مشتری‌های خوبی خواهند داشت و من می‌توانم چشم انداز و مسیر خوبی برای آینده کارم متصور شوم.

جهاندیده در بخشی از سخنانش توضیح می‌دهد: این طرح‌هایی که می‌بینید برای پاپوش‌های کودکانه و یا حتی بزرگسالان اجرا کرده‌ایم برخی از آنها سفارش مشتری‌ها است و آنها طرح مورد نظر خودشان را به ما سفارش می‌دهند حتی نقاشی کودک‌شان را به ما می‌دهند و می‌گویند که این نقاشی را روی پاپوش بچه ما طراحی کن و اینطور ارتباط ما با مشتری خوب برقرار شده است.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: