پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
امسال در طول «کارناوال خرید روز 11 نوامبر» معروف به نام «روز مجردان» چین، رقابت در تجارت الکترونیکی پخش مستقیم و پررونق چین تشدید شد زیرا تعداد زیادی از برندها به این بخش هجوم آوردند که عمدتاً از طریق پخش زنده در پلت فرم های ویدیویی کوتاه مانند دوئوین (تیک تاک) و کوآی‌شوئو و همچنین بازارهای آنلاین عمومی مانند تائوبائو، تی‌مال، پین‌ و جِی‌دی صورت گرفت.

در اولین روز پیش فروش، لی جیاکی، مجری برتر پخش زنده معروف به "پادشاه رژ لب" در تائو‌بائو لایو، پلتفرم پخش زنده علی بابا در طول ماراتن پخش زنده تقریباً 10 ساعته خود 460 میلیون بازدید ایجاد کرد. با این حال، لی درآمد حاصل از فروش این دوره را فاش نکرد.

به گفته علی‌بابا، مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از طریق پخش‌های زنده به چانه‌زنی بپردازند، به طوری که تعداد بینندگان در تائو‌بائو لایو در اولین ساعت تبلیغات این رویداد خاص که در ساعت 20 تاریخ 31 اکتبر آغاز شد، بطور سال به سال 600 درصد افزایش یافت.

کوی لیلی، مدیر مؤسسه تجارت الکترونیک در دانشگاه مالی و اقتصاد شانگهای گفت: پخش زنده به روشی کلیدی تبدیل شده است که به طور گسترده توسط برندهای مصرف کننده برای حفظ کاربران موجود، جذب کاربران جدید و افزایش درآمد فروش به کار گرفته شده است.

بر اساس گزارش پیش از برگزاری جشن از شرکت مشاوره جهانی آلیکس پارتنرز، تجارت الکترونیک بصورت پخش زنده همچنان برای اکثر مصرف کنندگان چینی جذاب است، به طوری که یک سوم بینندگان انتظار دارند بیش از 25 درصد از هزینه  روز مجردان آنها از طریق پخش زنده انجام شود.

در حالی که تائو‌بائو همچنان پیشروترین پلتفرم پخش زنده است و 73 درصد از تماشاگران پخش زنده اعلام کرده اند که برای پخش زنده به این پلتفرم مراجعه میکنند، تیک تاک به شدت در حال پیشرفت است. در این گزارش آمده است که حدود 58 درصد از پاسخ دهندگانی که قصد داشتند در پخش زنده شرکت کنند، در مقایسه با 38 درصد در سال گذشته، قبل از جشنواره گفتند که از پلتفرم ویدیوی کوتاه استفاده خواهند کرد.

مو دیاچینگ، تحلیلگر ارشد در موسسه اقتصاد اینترنت (IEI)، گفت که برنامه‌های ویدیوی کوتاه تلاش خود را بر خرید پخش زنده متمرکز می‌کنند و ترافیک آنلاین از پلت‌فرم‌های تجارت الکترونیک سنتی به برنامه‌های ویدیویی کوتاه مانند دوئویین و کوآیشوئو و همچنین پلتفرم رسانه های اجتماعی  شیائوهونگ‌شو تغییر می‌کند.

تائوبائو در «کارناوال خرید روز 11 نوامبر» تلاش‌ها را برای جستجوی افراد مشهور آنلاین افزایش داد تا فروش را ارتقا دهد و پایگاه مشتریان متنوع‌تری از طریق پخش زنده جذب کند.

دو سلبریتی تأثیرگذار آنلاین مشهور، تائوبائو را به دوئویین ترجیح دادند. کارآفرین چینی لوئو یونگهائو که همچنین یک فرد صاحب نظر آنلاین در پلتفرم ویدیوی کوتاه دوئویین یا همان نسخه چینی تیک تاک است، در ساعت 6 بعد از ظهر 24 اکتبر یک جلسه پخش زنده را در تائوبائو لایو آغاز کرد.

لو محصولات مختلفی مانند لوازم خانگی، تلفن همراه، کامپیوتر، غذاها و نوشیدنی‌ها، شراب و محصولات بهداشتی را به فروش رساند و تنها در یک ساعت 5.5 میلیون بیننده جذب کرد، رقمی که تا ساعت 8 شب از 10 میلیون نفر گذشت.

لو تنها سلبریتی نیست که از تائوبائو به سمت دوئویین کوچ کرده است. یو مین‌هونگ، بنیانگذار کارگروه آموزش و فناوری شرق نوین، در ساعت 7:30 بعد از ظهر روز 31 اکتبر در اتاق پخش زنده این شرکت که در تائوبائو لایو میزبانی شده بود، ظاهر شد.

در آستانه جشنواره، مو از موسسه اقتصاد اینترنت گفت که خرده فروشان آنلاین باید تنظیمات استراتژیک را برای کاهش وابستگی بیش از حد خود به مجریان پخش زنده برتر و پشتیبانی از مجریان جدید انجام دهند. او گفت که برندهای معتبرتر به شدت به سمت شروع فعالیت های پخش زنده حرکت می کنند.

پخش زنده با اینفلوئنسرهای مجازی نیز به عنوان یک ترند ظاهر شده است. شرکت مشاوره جهانی فورستر اعلام کرد که برندهای تجاری مستقیم برای مصرف کننده یا بی2سی بیشتر از تأثیرگذاران مجازی برای جذب مصرف کنندگان جوان دارای هوش دیجیتال و جدید استفاده می کنند، زیرا هزینه آنها بسیار کمتر از استعدادهای انسانی است و در عین حال خطراتی مانند رسوایی افراد مشهور را نیز کاهش می دهند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: