پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۹
گفت و گوی ویژه با سید حمید موسوی شهردار منطقه ۳ خرم آباد
قرعه اینبار جهت مصاحبه و گزارش عملکرد بنام شهرداری منطقه 3 خرم آباد افتاد، منطقه ای که پس از رفتن سعید فتوحی به شهرداری مرکزی سکانش در دستان سید حمید موسوی قرار گرفت، سعید فتوحی که تا مرداد ماه 1400 شهردار منطقه 3 بود با آمدن شورای دور ششم به عنوان شهردار مرکز استان انتخاب و به شهرداری مرکزی نقل مکان کرد و سید حمید موسوی را به جانشینی خود منصوب نمود.

به حافظه ام رجوع می کنم و جهت اطمینان، اخبار و مصاحبه های گذشته ام را مروری می کنم، همانطور که حدس زده بودم دقیق یکسال از آخرین مصاحبه بنده به عنوان مدیرمسئول رسانه مردمی "چی دا " با سید حمید موسوی می گذرد، مصاحبه ای که در 13 آبان 1400 با تیتر: حمید موسوی پرچمدار عمران در جنوب شهر خرم آباد شد بر روی رسانه های مکتوب و برخط قرار گرفت.

سید حمید موسوی در آغاز کلام، اظهار داشت: پس از اینکه مهندس فتوحی شهردار خرم آباد شد و بنده توفیق خدمتگزاری بیش از پیش یافتم، با صلاحدید مهندس فتوحی به تکمیل پروژه هایی مانند بام جنوب شهر (پاگر)، پارک بهار قاضی آباد و پارک یاس، پیاده رو سازی انتهای خیابان طیب پشته حسین آباد و چندین پروژه دیگر، اقدام کردیم و دردستور کار قرار دادیم.

شهردار جوان منطقه 3 خرم آباد، پارک صخره ای پاگر را در اولویت قرار داد و در این خصوص بیان داشت: بام جنوب شهر یا پارک صخره ای پاگر همانطور که مستحضر هستید در زمان مهندس سعید فتوحی استارت خورد، یک فاز آن که بیشتر بحث راهشکافی بود انجام پذیرفته، در فاز دوم قرارداد جدید انجام دادیم منتها قراردادی کلان است  و این قرارداد جدید را شهرداری مرکزی منعقد کرده، اکنون فاز دوم در دست اجرا می باشد و دیواره های سواره رو در حال عملیاتی شدن است و بیش از 70 درصد کار اجرایی شده، فونداسیون سرویس بهداشتی اجرا و اکنون در مرحله بتن ریزی کف برکه مصنوعی هستیم، قطعا در فاز دوم سنگفرش پیاده رو، سنگ چینی دیواره سواره رو برآورد شده که با توکل بر خداوند این قرارداد جدید سبب پیشرفت فیزیکی این پروژه عظیم خواهد شد.

وی در ادامه افزود: احداث بلوار رنگین کمان که متصل است به میدان بزرگ کریم خان به اتمام رسیده، جدولگذاری و سنگفرش آن جهت رفاه حال شهروندان و جلوگیری از بروز تصادفات شدیدی که گاها در این منطقه آسیب خیز صورت می گرفت، اجرایی شده و بیش از 6 ماه است مورد بهره برداری  و استفاده شهروندان قرار گرفته .

این سید جلیل القدر و مدیر بومی شهرداری منطقه 3، پارک یاس را پروژه ای موفق در زمان مسئولیت سعید فتوحی برشمرد: مهندس فتوحی زحمات فراوانی برای احداث پارک  یاس واقع در گلدشت شرقی کشید و در زمان مدیریت وی بیش از 75 درصد کار انجام شد؛ بحمدا... در آذرماه 1400 افتتاح و به بهره برداری رسید، پارک یاس از مبلمان و روشنایی خوبی برخوردار است و ست های ورزشی در آن نصب و به میز تنیس و شطرنج مجهز است، دارای زمین والیبال و وسایل بازی کودکان نیز می باشد .

سید حمید موسوی به پارک لاله نیز ورود کرد: پارک لاله در جنب دادسرا واقع در گلدشت شرقی احداث و مبلمان این پارک نصب شده، ان شاء ا... هوا مساعد شود افتتاحیه آن برگزار و به بهره برداری خواهد رسید.

وی به احداث بلوار و میدان شهید مصطفی میررضایی اشاره و بیان داشت: بخشی از احداث بلوار و میدان شهید میررضایی جنب پارک شاپوری ازهزینه های عمرانی شهرداری مرکزی انجام شده و بخشی دیگر را به منطقه 3 واگذار کرده اند که  در واقع فاز دوم آن محسوب می شود، در فاز دوم بحث احداث و سنگفرش پیاده روها و اصلاحات ترافیکی بود که بصورت امانی انجام دادیم، اکنون سنگفرش این بلوار که مزین است بنام شهید والامقام میررضایی در دستور کار قرار داده ایم و پیمانکار به زودی مشخص می شود.

مدیر شهرداری منطقه 3 در ادامه اذعان داشت: اصلاح میدان اسفند در گلدشت غربی را داشتیم که به انجام رسیده و یکماهی است مورد بهره برداری قرار گرفته، سنگفرش سه راه گلدشت که از مقابل دادسرا شروع می شود تا لچکی های سرپل روگذر، پایان یافته است؛ جدول آب رو چند کوچه از خیابان ساحلی (باغ دختران) انجام پذیرفته، یک کوچه بعد از کوچه شهید غلامی و شهید لک را هم  کاتر زدیم و در حال اجرا است، کوچه شهید غلامی را نیز در دستور کار داریم که ان شاء ا... چند روز آینده آب رو آن انجام و آسفالت خواهد شد .

حمید موسوی به اصلاحات بلوار شهید سلیمانی که تا قبل از شهادت سپهبد سلیمانی به بلوار بهارستان معروف بود گریزی اجمالی زد: احداث دوربرگردان بلوار شهید سلیمانی جهت رفع گره ترافیکی و تصادفات بیشمار آن نقطه حادثه خیز در چند روز گذشته آغاز و در حال اجرا است که ان شاء ا... بتوانیم زودتر به اتمام برسانیم؛ بحث دیگر، رنگ آمیزی بلوار شهید سلیمانی است که ایام عید بخشی از آن را انجام دادیم و مابقی را هم شروع کرده ایم، علاوه بر این بلوار که در شاهراه کریدور شمال به جنوب واقع است رنگ آمیزی بلوار رنگین کمان، تمدن، علوی و 24متری شهید کاکاوند درمیدان امام(ره) انجام گرفته.

شهردار منطقه 3 خرم آباد به سه پروژه که می بایست تا قبل از عید نوروز به بهره برداری برساند، اشاره کرد: سه پروژه در دستور کار داریم که تا قبل از نوروز باید به اتمام برسند: پروژه  فاز 3 پارک بهار قاضی آباد است که در حد فاصل پشته حسین آباد و قاضی آباد واقع شده، نرده های آن خریداری، مقداری از آن سنگفرش و جدولگذاری نشده که باید انجام پذیرد؛ احداث رفیوژ جدیدی در خیابان طیب را داریم که از شقایق آغاز و به سمت پشته حسین آباد تا جایی که بلوار وجود دارد، این بلوار قدیمی تخریب و بازسازی خواهد شد، متاسفانه دهها سال است هیچ اقدام و اصلاحی روی این بلوار صورت نگرفته، ان شاء ا... یکی از برنامه های ماست، طی چند روز آینده پیمانکار آن مشخص و استارت کار زده می شود؛ پروژه ادامه پیاده رو سازی انتهای پشته حسین آباد به سمت سرابیاس را نیز در دستور کار داریم.

وی یادآور شد: اصلاح هندسی میدان آرش در دستور کار است که نیاز به اصلاحات ترافیکی دارد، اصلاح هندسی این میدان بزرگ مشکلات زیادی داشت شاید حدود یکسال در شورای ترافیک بود تا توانستیم تاییدیه آن را اخذ کنیم، نقشه های آن تایید و در حال برآورد هزینه است تا برای مشخص شدن پیمانکار وارد سامانه شود.

سید حمید موسوی خاطر نشان ساخت: احداث ساختمان شهرداری منطقه 3 پیشرفت فیزیکی خوبی داشته، به امید خداوند تا 45 روز دیگر سقف طبقه دوم آن هم ساخته می شود، در خصوص اتصال میدان کریم خان به بلوار شهید سلیمانی مشکل ما ساختمان مخابرات است که در این مسیر واقع شده و تاسیسات بسیاری مخابرات در محوطه این ساختمان دارد، ما تا جایی که امکان داشته این مسیر را زیرسازی و جدولگذاری کرده ایم ولی به دلیل عدم همکاری شرکت مخابرات با شهرداری این پروژه حیاتی رها شده است.

وی گفت: طبق نقشه طراحی شده قرار بود در بوستان بزرگ چهارباغ گلدشت شرقی، سه زمین والیبال، چمن مصنوعی (فوتبال) و تنیس و بدمینتون احداث کنیم، استارت کار زده شد و در ابتدا زمین چمن مصنوعی را آماده کردیم ولی متاسفانه شرکت توزیع برق معارض ما شد و فعلا تا حصول توافق بین شهرداری و شرکت توزیع برق هیچ اقدامی نمی توان انجام داد، این زمین که در نظر بود چمن مصنوعی شود فعلا برای پیست اسکیت از آن استفاده خواهد شد تا ان شا ا... مشکل با شرکت توزیع برق حل  و زمین های تنیس، والیبال و چمن مصنوعی استارت زده شود.

شهردار منطقه 3 پایان سخنان خود را به بحث آسفالت اختصاص داد: در چند ماه اخیر بیش از ده کوچه از منطقه پشته حسین آباد را آسفالت و لکه گیری کردیم، در کوی گلستان جنب باغ ارتش به سمت پوشاک بیش از ده کوچه خاکی بود که آسفالت آنها انجام شد، همچنین آسفالت چندین کوچه در ضلع غربی و شرقی محله اسبستان صورت پذیرفته و منتظریم با همت مهندس فتوحی شهردار پرتلاش خرم آباد و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر، قیر مورد نیاز خریداری شود تا نهضت آسفالت در سطح شهر نه فقط در منطقه 3 آغاز گردد.
گزارش : مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: