پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۷
سعید فتوحی نامی که عمران را در اذهان تداعی می کند دوشنبه این هفته جهت ملاقات و دیدار مردمی به منطقه 3 رفت ، منطقه ای در جنوب شهر خرم آباد که به زعم نگارنده سکوی پرتاب این شهردار جوان و با انگیزه بود.

در تشریح کلام خود به تاریخ 14 اردیبهشت 1399 بر می گردم ، تاریخی که با حکم محمد شریفی مقدم شهردار وقت خرم آباد سعید فتوحی برای بار دوم سکان شهرداری منطقه 3 را در دستان خود گرفت و اینبار با عزمی راسخ تر از گذشته و تجربیاتی به مراتب بیشتر از پیش به عمران منطقه تحت مدیریتش پرداخت.
عمرانی که تا اوایل سال 1400انجام داد از دید خبرنگاران بویژه رسانه مردمی "چی دا " پنهان نماند و سبب شد این شهردار جوان و باانگیزه مورد توجه قرار گیرد، نظر شورای دور ششم به وی جلب گردد و انتخابی شود برای مدیریت شهر خرم آباد .

سعید فتوحی جهت دیدار مردمی در اتاق سابق خود نشسته بود و بنده از آنجایی که سالهاست در حوزه مدیریت شهری به عنوان خبرنگار قلم میزنم اخبار فراوانی از  عملکرد گذشته این شهردار فروتن و متواضع در این منطقه و اتاق دارم ، اخباری که خود مانند همکارانم بارها با تیترهای مختلف پوشش داده ام و اکنون در برابر چشمانم رژه می رفتند و خودنمایی می کردند:

سعید فتوحی آمد و عمران جان گرفت 
سعید فتوحی شهرداری مردمی و لایق تقدیر 
سعید فتوحی در صحن شورای شهر مورد تقدیر قرار گرفت
سعید فتوحی پای عمران را به منطقه 3 باز  کرد و .... و ...‌ تیترهای بسیاری دیگر .

به جرات می توان گفت خبرنگاری که سعید فتوحی را به عنوان یک شهردار عمرانی کشف کرد بنده بودم ، طی مصاحبه های اولیه که با وی داشتم به تفاوت های کاری و اخلاقی اش  پی برده و می دانستم اگر شهردار مرکز شود تحول آفرین خواهد شد، خداوند را شاکرم که شهردار مرکز شد و همانگونه که پیش بینی کرده بودم تحول آفرین.

امروز آمده بود تا مانند دیدارهای مردمی گذشته اش گره ای از کار مردم بگشاید، سبب خیر شود و نافرجامی را به فرجام برساند .

مردم صف کشیده بودند و از روی نوبت احضار می شدند، سعید فتوحی که از خانواده ای سرشناس و کدخدامنش برخاسته، رفتار و گفتارش تلفیقی از علم و کدخدایی است ، زیرا خوب می داند که با مردم نمی شود بصورت علمی صرف صحبت کرد و نمی توان علم را حذف کرد و عامیانه و کدخدا برخورد نمود، علم و کدخدایی را خوب با هم تلفیق کرده و رفتار و کلامی تخصصی و مردمی در وجودش موج می زند و همین تلفیق سبب نفوذکلام و جذابیت رفتاری این شهردار جوان و مردمی شده است، شهروندان کلامش را می پذیرند و رفتارش را می ستایند.

آموزش و پرورش لرستان ۳۲ میلیارد تومان به شهرداری بدهکار است 

شهردار خرم‌آباد گفت: آموزش و پرورش استان لرستان ۳۲ میلیارد تومان به شهرداری بدهکار است، اما به دنبال تهاتر هستیم تا به توافق جامعی برسیم.

سعید فتوحی در صحن علنی شورای اسلامی شهر خرم آباد بیان داشت: چندین ملک آموزش‌وپرورش لرستان در مسیر تعریض معابر شهر خرم‌آباد است و براساس تبصره ۲ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها، چنانچه اراضی متعلق به دستگاه‌های دولتی در مسیر تعریض خیابان‌های شهر قرار بگیرد، با تصویب شورای اسلامی شهر و استانداری به‌صورت رایگان در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: در صورت ضرورت از این ماده قانونی استفاده خواهد شد، اما درخصوص آموزش و پرورش لرستان بیشتر محاسبات ما برمبنای تهاتر و توافق است؛ در حالی که آموزش و پرورش در چندین مدرسه بدون پروانه، ساخت‌وساز انجام داده است.

شهردار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: طبق کمیسیون ماده ۱۰۰ برای ساخت یک مدرسه باید بیشتر از ۸۰ میلیارد تومان جریمه پرداخت شود که از این مبلغ پنج میلیارد تومان عوارض نوسازی است، در حالی که آموزش و پرورش تنها سه درصد عوارض نوسازی را به شهرداری پرداخت می‌کند.

سعید فتوحی تصریح کرد: دو موضوع اصلی آموزش و پرورش که در شهر خرم‌آباد به یک چالش تبدیل شده، مدرسه‌ای در ورودی خیابان میرداماد در بلوار کریم‌خان زند است که بخشی از ورودی خیابان را مسدود کرده و دیگری کانون شهید بهاروند در منطقه ماسور است که اطراف آن آزاد شده، اما نیاز است میانه خیابان تعریض شود و ما حاضریم برای رضایت شهروندان، در این زمینه با آموزش و پرورش تهاتر کنیم و به توافق برسیم.

شهردار مرکز استان با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری به دنبال توافق با آموزش‌وپرورش است، گفت: شهرداری حکم توقیف بیشتر اموال ادارات و مسدودسازی ۸۰ درصد ادارات دولتی را گرفته است، اما واقعیت این است که به دلیل وضع نامساعد مالی آموزش‌وپرورش، شهرداری به این موضوع ورود پیدا نکرده است و به‌دنبال توافق برای جلب رضایت شهروندان هستیم.

گزارش: مریم نظری 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: