پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
در میانه اعتراضات و اغتشاشات که متاسفانه تفکیک معترض و اغتشاشگر مقدور نیست و منافق و تروریست و داعشی خود را بین معترضان به نابسامانی های موجود در حوزه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پنهان کرده، در ذهنم دنبال راه حل مساله می گشتم.

فارغ از سوءاستفاده دشمنان خارجی و عوامل داخلیشان، از کومله و مجاهدین خلق تا دیگر گروه های تجزیه طلب و ضدانقلاب، واقعا راه حل پایان دادن به اعتراضات که منجر به اغتشاشات شده، چیست.

دشمن با استفاده از ابزارهای مختلف جنگ سایبری، جنگ روانی و دست گذاشتن بر گسست‌های اجتماعی و قومی و بین نسلی، دنبال گسترش یا حداقل تداوم اغتشاشات است.

بیگانگان می دانند که توان براندازی را ندارند اما می دانند که می توانند مشروعیت بین المللی نظام را کاهش دهند، جامعه را بدبین کنند و اقتدار کشور که برخاسته از نیروهای مسلح قوی است را به چالش بکشند.

راه حل های مختلفی توسط گروه ها و جریان های مختلف برای حل مشکل مطرح شده که گفت و گو با معترضان و دلجویی از آسیب دیدگان یکی از آنهاست.

در میانه این اندیشه ها و فکر کردن به درد مردم، تازه یاد درد خودم افتادم. اینکه مدیران مجموعه ای که با آنها کار می کنم چقدر نامهربانند و بعد یاد مشکلات مالی ام افتادم و جیبم که با سه بچه خالی است و یادم افتاد که من هم به شرایط موجود اعتراض دارم؛ مثل همه آنهای دیگری که اعتراض دارند اما به خاطر مصالح ملی سکوت کردند.

دردهای زندگی شخصی، مرا از دردهای مردمم غافل کرده بود تا اینکه چند روز پیش علی محمدی مدیر مجموعه مرا اتفاقی دید و احوال پرسید. من گله کردم از نامهربانی ها اما او لبخند زد و قول داد که مسائلم را حل کند.

با اینکه نامهربانی مدیران مجموعه کم شده بود اما با مشکلات اقتصادی چه می کردم. بانک های زیادی مراجعه کرده بودم برای گرفتن تسهیلات، تسهیلاتی که بتواند مسکنی در این شرایط بد معیشتی باشد اما ناکام مانده بودم.

به فکر پیام به مدیران بانک ها افتادم. اولین پیام را به کوروش پرویزیان رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان دادم. باورم نمی شد که شخصی در این سطح، جوابم را بدهد.

«پیگیری می کنم»، این جوابی بود که گیرنده پیام برای من فرستاد؛ پیامش خیالم را آسوده کرد.

این دو نفر یعنی علی محمدی و کوروش پرویزیان خیال مرا در حد خود راحت کردند و بر زخم های من مرهم گذاشتند.

الان دیگر حس اعتراض در من ضعیف شده بود. احساس می کردم که در میان مدیران این نظام کسانی هستند که دستگیری از مردم و کاهش دردهای آنها برایشان مهم باشد.

یاد این جمله امیرالمومنین علی(ع) افتادم که «الاحسان یستعبد الانسان»؛ احسان آدمی را به بندگی وا می‌دارد.

شاید مردم و معترضان هم مثل من نیازمند احسان هستند، هم احسانی از نوع دلجویی و هم احسانی از نوع مالی و معیشتی. 

**آمنه علی پور
**خبرنگار پایگاه خبری گیتی آنلاین
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: