پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
حجت الاسلام غلامرضا رضایی تربقان در گفتگو با گیتی آنلاین بیان داشت:خانواده تنها نظام اجتماعی است که اگر عملکرد درستی داشته باشد به تبع آن عملکرد جامعه نیز مثبت خواهد بود و چنانچه این نهاد تضعیف شود تمام شئونات کشور متأثر می شود.

خانواده عبارت است از یک واحد اجتماعی ناشی از ازدواج یک زن و یک مرد که فرزندان پدید آمده از آن ها ، آن را تکمیل می کند، خانواده را می توان کوچک ترین واحد تشکیل دهنده یک اجتماع دانست که وظایف و کارکرد آن عبارت است از ؛

  • 1_اوضاع و اقناع سائقه جنسی به صورت مشروع و بر اساس ضوابط مورد تأیید شرع.
  • ۲_پرورش نسل و ابقای آن از طریق تولید مثل.
  • ۳_پرورش نسل و مراقبت از آن در مقابل خطرات گوناگون.
  • ۴_صمیمیت و نزدیکی شدید به اعضا و هم رنگی و هم دلی و تعاون و...

خانواده تنها نظام اجتماعی است که اگر عملکرد درستی داشته باشد به تبع آن عملکرد جامعه نیز مثبت خواهد بود و چنانچه این نهاد تضعیف شود تمام شئونات کشور متأثر می شود.
امروز الگوی زندگی ، پوشش، تغذیه ، تکلم و اطلاع رسانی در بین مردم در حال تغییر است که خانواده نیز متأثر از این تغییرات بوده و متأسفانه با شرایط فعلی در حال جدا شدن از الگوهای ریشه ای خود و حرکت به سمت الگوی واحدی در دنیاست.
آسیب پذیری خانواده ها با فاصله گرفتن از الگوهای اصیل خود که ریشه در فرهنگ ملی و مذهبی دارند بیشتر می شود. تجربه ثابت کرده که نظام خانواده با حفظ الگوهای ریشه ای خود پایدارتر است، ولی متاسفانه این الگوها درحال تغییر و این تغییرات به هیچ عنوان به نفع نهاد خانواده نبوده و نیاز به برنامه ریزی و مدیریت از سوی مسئولان است.‌
این در حالی است که باید این تغییر الگو را پذیرفته و مدیریت کنیم زیرا در صورت عدم مدیریت تغییرات ریشه های فرهنگی و ملی و مذهبی که در اداره یک خانواده نقش مهمی دارند کم کم ضعیف شده و نهایتا به سست شدن نهاد خانواده و عملکرد منفی آن منجر می شود ؛و با اخلال در عملکرد خانواده تمامی جامعه دچار مشکل شده و در نهایت آسیب های اجتماعی در جامعه به وجود می آید که خود این آسیب ها نیز نیاز به جبران دارند.
بنابراین ریشه تمام مشکلات موجود جامعه در نهاد خانواده است. و در پاسخ به این پرسش که چرا دشمنان به دنبال تضعیف نهاد خانواده هستند؟
باید گفت؛ زیرا اگر نهاد خانواده تضعیف شود ؛ تمام شئونات یک کشور متأثر می شود.
این روزها جدی بودن بحران خانواده از افزایش میزان پرونده‌های خانوادگی در دادگستری ها کاملا مشهود است گرچه بخشی از این مشکلات نیز همچنان پنهان است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: