پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در جلسه دیدار با فرماندار و امام جمعه شهرستان مرودشت:
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به همراه معاونین محیط زیست انسانی و توسعه مدیریت و منابع، با فرماندار و امام جمعه مرودشت در دفتر فرمانداری نشست صمیمانه ای داشتند.
عطا پورشیرزاد، مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ضمن ابراز خرسندی از آگاهی امام جمعه و فرماندار شهرستان به مسائل روز محیط زیستی گفت: شهرستان مرودشت با توجه به صنایع بزرگی که در شهرستان وجود دارد در استان حائز اهمیت است و  به لحاظ آثار تاریخی و باستانی که دارد یکی از قطب های گردشگری استان محسوب می شود که این موضوع نیز اهمیت شهرستان را بیشتر می کند. 
وی افزود: همه مسئولین باید با مطالعه و تحقیق برای توسعه پایدار پیش قدم باشند. امیدواریم با همکاری فرمانداری شهرستان طرح های محیط زیستی و اکوتوریسمی اثر گذار تدوین شود، تا هم در حفظ زیست بوم و هم بهره برداری از منابع با همکاری جوامع محلی این رویکرد دنبال شود. 
وی به ضرورت حفظ محیط زیست با مشارکت مردم تاکید کرده و اظهار داشت: محیط زیست مشارکت محور یعنی همه دستگاه ها، مسئولین و مردم در حفظ زیست بوم و توسعه پایدار مشارکت داشته باشند.
پورشیرزاد از تاسیس خانه های محیط زیست در سطح کشور که به منظور مشارکت بیشتر مردم، سخن رانده و گفت: در خانه های محیط زیست می توان از ظرفیت شهرستان ها برای حفظ محیط زیست بهره برد. 
پورشیرزاد تاکید کرد: مشکل جانمایی برای دفن پسماند در شهرستان باید هرچه سریعتر حل شود و زباله‌های شهرها و بخش ها به شیوه اصولی ساماندهی شود علاوه بر آن با توجه به صنعتی بودن شهرستان مرودشت به منظور توازن صنعت و توسعه گام برداریم تا بتوانیم به مرزی از خود کفایی برسیم.
وی همچنین در خصوص تسریع استقرار ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان برای مدیریت راهبری شهر تاکید کرد.
حجت الاسلام مهدی آقائی امام جمعه شهرستان مرودشت با تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست گفت: حوزه محیط زیست یک حوزه ی سرنوشت ساز برای ماست که بر اساس رسالت وظیفه ی شرعی، دینی و اجتماعی باید نسبت به حفظ آنچه که خداوند متعال به لحاظ سلامت و پاکیزگی و نعمت های محیط زیستی عطا کرده است را حفظ و نگهداری کنیم. وظیفه ی ما است که هم در حوزه ی اجتماعی به صورت عملیاتی و اجرایی همگام با فرهنگ سازی وظایف خود را  انجام دهیم. 
امام جمعه شهرستان مرودشت تاکید کرد: استفاده از ظرفیت تریبون ها و مبلغین در حوزه ی محیط زیست ما را با انگیزه ی بیشتری به انجام امور وظیفه ی خود وادار خواهد کرد و اینجانب امادگی خود را برای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست اعلام می دارم و به سهم خودم قدردان و سپاسگزار تلاش همه ی عزیزان در محیط زیست هستم.
حجت الاسلام آقایی موضوع محیط زیست را یک موضوع سرنوشت ساز عنوان کرده و گفت: یکی از مولفه های بسیار مهم در توسعه ی شهرستان اهمیت حفظ محیط زیست است که باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی گفت: بخش عمده چشم انداز شهرستان مردوشت به توسعه صنعت وابسته بوده که در اینجا نقش محیط زیست بسیار سرنوشت ساز است در واقع در چشم انداز اینده مردوشت نمی توان بدون در نظر گرفتن محیط زیست برنامه ای را پیش بینی کرد همه ی ما باید این احتمال را بدهیم که برای توسعه و زیرساخت های شهرستان بتوانیم قدم های موثری برداریم و نشاالله که بتوانیم این میراث گران بها که از گذشتگان به ما به ارث رسیده است را حفظ کنیم.
خوشبخت فرماندار ویژه شهرستان مرودشت نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم توجه ویژه به محیط زیست و اصلاح نوعِ نگاه به این حوزه گفت: متاسفانه برخی افراد با نگاهی تجملاتی و بعنوان مسئله ای غیرمهم به محیط زیست می‌نگرند در صورتی که باید نگاه به محیط زیست، نگاهی حیاتی باشد. 
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه وظایف و عملکرد سازمان حفاظت از محیط زیست، علاوه بر محافظت باید شامل ترمیم آسیب های گذشته به محیط زیست باشد گفت: محیط زیست، آئینه تمام نمای گذشته، حال و آینده است. 
وی گفت: در بخش صنعت باید از تکنولوژی های دوستدار محیط زیست استفاده شود. بدلیل کاهش چشمگیر بارندگی و وقوع خشکسالی طی سالهای گذشته لزوم حرکت به سمت توسعه بیشتر صنعتی به منظور اشتغال زایی ضرورت یافته است. مثلت تولید، مصرف و محیط زیست باید در تمام شئون توسعه صنعتی و سرمایه گذاری بعنوان یک اصل مهم مدنظر قرار گیرد.
زباله نه یک چیز دو ریختنی بلکه فردر بخش صنعت باید از تکنولوژی های دوستدار محیط زیست استفاده شود. بدلیل کاهش چشمگیر بارندگی و وقوع خشکسالی طی سالهای گذشته لزوم حرکت به سمت توسعه بیشتر صنعتی به منظور اشتغال زایی ضرورت یافته است.
مثلت تولید، مصرف و محیط زیست باید در تمام شئون توسعه صنعتی و سرمایه گذاری بعنوان یک اصل مهم مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها جهت توسعه واحدهای تولیدی_صنعتی حتما مسائل زیست محیطی مورد توجه باشد.
خوشبخت افزود: زباله نه یک چیز دور ریختنی بلکه فرصتی ارزشمند است که در صورت استفاده صحیح میتواند منبع تولید ثروت باشد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: