پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در بازدید از پتروشیمی مرودشت:
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به همراه معاونین محیط زیست انسانی و توسعه مدیریت و منابع، امام جمعه شهرستان مرودشت و فرماندار شهرستان از پتروشیمی مرودشت بازدید و طی جلسه ای ضمن دیدار و گفتگو با مدير عامل شركت به بررسی مسائل و موضوعات مربوطه پرداختند.
عطا پور شیرزاد؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ضمن تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست در صنایع گفت: حفظ محیط زیست روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند و مسئولین به رسالت خود بیش از پیش واقف شده اند و صنایع هم نسبت به گذشته علاقمندتر به لزوم حفظ محیط زیست هستند. گرچه برای تحقق توسعه پایدار اقتصادی استان به همراهی هر چه بیشتر صنعت با محیط زیست و رعایت استانداردهای آن، نیاز است و تحقق توسعه اقتصادی در همراهی صنعت با محیط زیست امکان پذیر است. صنعت و توسعه توام با حفظ محیط زیست این انگیزه را ایجاد می کنند که گام های بلندتری به منظور توسعه پایدار داشته باشیم. 
پورشیرزاد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در زمینه لزوم حفظ محیط زیست و تاکید بر اینکه شهرستان مرودشت در حوضه آبریز بالادست قرار دارد و بر پهنه وسیعی از زیست بوم تاثیرگزار است گفت: صنعت پتروشیمی به ذاته جزو صنایع آلاینده بوده و از آن گریزی نیست اما صنایع بزرگ، به عنوان بازوان چرخ و صنعت مملکت باید با حفظ توسعه متوازن به سمت ایجاد راهکار هایی برای حفاظت حداکثری از محیط زیست باشند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس بیان کرد: به دلیل تغییر شرایط اقلیمی در پایین دست، تالاب طشک و بختگان خشک شده و حیات جانداران به خطر افتاده است که با توجه به اینکه پتروشیمی در بالادست قرار دارد قطعا ذره ذره اقدامات این صنعت برای کاهش پساب و پسماند در حوضه آبریز بسیار تاثیرگزار بوده و علاوه بر حفظ سلامت مردم، بر کشاورزی و آب های سطحی و زیر زمینی نیز موثر است.
قاسم نهاوندی؛ معاون محیط زیست انسانی فارس با تاکید بر لزوم حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار گفت: کشور ما جزو معدود کشورهایی است که یکی از اصول قانون اساسی آن محیط زیست است و این نشان دهنده ی اهمیت موضوع برای مسئولین است. توسعه پایدار از دیدگاه محیط زیست بدین معنی است که از منابع موجود به صورت بهینه استفاده کنیم. خط قرمز مسوولان در محیط زیست، سلامت و بهداشت جامعه است قطعا بدون محیط زیست سالم، زندگی وجود ندارد که منجر به اشتغال یا هر فعالیتی دیگری شود.
وی افزود: با جدیت و تمام توان مسائل زیست محیطی را دنبال می کنیم و انصافا صادقانه تمام تلاش خود را خود را برای رسالت خود انجام میدهیم. در مجتمع پتروشیمی فعالیت های زیادی انجام شده است اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم. زمانی گازهای NOX که بسیار خطرناک بود، ایجاد می شد که با طرح CDM پتروشیمی توانست این گازها را مهار کند و اقدام دیگر پتروشیمی سیستم آنلاینی بود که بر روی واحدهای اوره و نیترات با پیگیریهای محیط زیست و همت پتروشیمی انجام شد. اما مواردی است که نیاز به تلاش بیشتری دارد امیدواریم شرایط پتروشیمی شیراز آنقدر مطلوب باشد که بتواند در لیست صنایع سبز قرار گیرد.
بهمئی؛ مدیر عامل پتروشیمی شیراز ، پتروشیمی را خط مقدم ارز آوری کشور دانست و گفت: در سال جاری پتروشیمی به دلیل عملکرد مناسب در سطح کشور حائز مقام برتر شده است و ما علاوه بر اینکه در سال گذشته سود یک و نیم برابری داشته ایم، سعی کرده ایم تمامی موارد قانونی مربوط به محیط زیست را نیز رعایت کنیم.
وی در ادامه سخنان خود هدف شرکت پتروشیمی شیراز را صیانت از فضای سالم زندگی و اشتغال زایی برای جوانان شهرهای هم جوار و نیز سطح استان دانست.
خوشبخت فرماندار ویژه مرودشت در این جلسه گفت: امیدوارم با همکاری صنعت پتروشیمی و با حمایت های محیط زیست بتوانیم نمایی زیبا از شهرستان را برای جامعه ملی و بین المللی ایجاد کنیم.
وی عنوان کرد: در حوزه صنعت شاهد خساراتی به محیط زیست بوده ایم ولی باید اولویت با ایجاد طرح های نوین در جامعه جهانی که با عنوان "طرح های حفاظت از محیط زیست در صنعت" شناخته شده است، محیط زیستی پاک و سالم را در آینده تحویل به نسل آتی و وراثان طبیعت بدهیم و برای ارتقاء فرهنگ محیط زیست تلاش کنیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: