پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به تدبیر حکیمانه امام خامنه‌ای در اعزام هیئتی ویژه به استان گفت: برخی در استان بداخلاقی کرده و از این فرصت استفاده نکردند و به عبارتی فرصت‌سوزی داشتند.
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی دفترنماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان پیش از ظهر امروز در نشستی که با حضور حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام‌ مهدوی مهر و حجت‌الاسلام لطفیان به‌عنوان هیئت اعزامی از سوی دفتر مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان و جمعی از بزرگان، سران طوایف، ریش‌سفیدان، علمای شیعه و سنی و نخبگان شهرستان سراوان برگزار شد، اظهار داشت: وحدت در استان ما حاکم است و  گواهی می‌دهم که مردم شریف استان دوست‌دار ایران، انقلاب و مقام معظم رهبری می‌باشند و دشمنان نیز در پی ایجاد خلل در این وحدت هستند.

امام جمعه زاهدان گفت: دشمن از دشمنی دست برنمی‌دارد و دیدن قوت و پیشرفت امت او را ناراحت می‌کند بنابراین به‌دنبال آسیب زدن هستند اما مهم است ما هوشیار باشیم و بهانه دست دشمن ندهیم.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقاتی در استان رخ داد که از همان ابتدا بر برسی عقلانی، جامع، منصفانه و دقیق حوادث تاکید داشتیم و بر اساس این بررسی‌ها برخورد با خاطی از هر طرف و احقاق حق همه اطراف قضایا را دنبال کرده‌ایم.

آیت‌الله محامی افزود: این براساس همان عقل، انصاف و منطق زمامداری اسلامی است و مورد توجه امام خامنه‌ای بوده که در این راستا زمانی که گزارش به آقا رسید موضوع را دنبال کردند و بنده نیز گزارش جامع حوادث را به ایشان دادم و پیشنهاداتی داشتم که به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده شد و در این مسیر مطالبات بنده خیلی بیشتر از مطالبات خود مردم بود که به تایید رسید و بخشی اجرا شد و برای اجرای برخی دیگر نیز باید پیگیر باشیم.

امام جمعه زاهدان اضافه کرد: در ادامه نیز تدبیر قابل تقدیر و حکیمانه ایشان را در اعزام هیئتی جهت ابلاغ سلام ایشان به مردم سیستان و بلوچستان شاهد هستیم که فرصتی برای مردم استان است تا حرف مردم را شنیده و مطالب را به ایشان برسانند.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی در استان بداخلاقی کرده و از این فرصت استفاده نکردندو به عبارتی فرصت‌سوزی کردند. رهبر معظم انقلاب تاکید داشته‌اند اعزای هیئت اعزامی پای حرف دل مردم بنشیند و امیدواریم حضور این هیئت برای استان ما مایه خیر و برکت باشد.

همچنین مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان نیز عنوان داشت: رهبر معظم انقلاب از سراوان به عنوان شهر علم و فرهنگ و شهر طلوع آفتاب ایران یاد کرده‌اند.

 وی با بیان اینکه سراوان مردم خوبی دارد که از اول انقلاب همراه بوده‌اند، گفت: اول انقلاب در بسیاری از شهرها مشکل پیش آمد اما مردم سراوان از همان روز اول با دل و جان انقلاب را پذیرفتند.

مولوی ساداتی بیان کرد: اخیراًحوادثی در استان به وجود آمد و عده‌ای شهید شده و عده‌ای آسیب دیدند که در این زمینه تفاوتی ندارد شیعه باشد یا سنی و دلجویی نیاز است؛ خواسته رهبری هم از شما همین است و کسانی که تقصیر داشتند هم باید مطابق با قصور آنها برخورد شود.


در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری امام جمعه سراوان نیز در این مراسم با بیان اینکه  حضور هیئت اعزامی از سوی امام خامنه‌ای در استان جای شکر و تقدیر دارد و دعاگوی مقام معظم رهبری هستیم، اظهار داشت: مردم سراوان خلاف تمامی تبلیغاتی که در رسانه‌های معاند صورت می‌گیرد انقلابی هستند و اینکه گروه اندکی در یک جایی و در رسانه‌های معاند مباحثی را مطرح می‌کنند به این معنا نیست که مردم به نظام و انقلاب عشق ندارند.

وی بیان کرد: شهر سراوان یک شهر مرزی است و باید از مرز سراوان برای نفع مردم استفاده شود؛ البته پیچیدگی‌هایی وجود دارد که از این ظرفیت استفاده نمی‌شود. سراوان منابع غنی دارد و ذخیره آبی خوبی در شهرستان داریم که با این شرایط می‌تواند قطب اقتصادی باشد اما قوانینی وجود دارد که به موجب آن ما نمی‌توانیم از منابع آبی آنطور که باید بهره‌برداری کنیم در حالی که کشور پاکستان در حال برداشت آب است. جاده و راه دیگر مطالبه مردم ماست.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: