پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۰
رئیس هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان در جمع مردم ایرانشهر مطرح کرد:
رئیس هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان در جمع مردم ایرانشهر مطرح کرد: مردم سیستان و بلوچستان مظهر وحدت بوده و شهدای زیادی برای حفظ کشورشان تقدیم کرده‌اند و غلط کرده هر کس به این مردم تجزیه طلب گفته
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری در جمع علما، معتمدین و نخبگان شهرستان ایرانشهر، اظهار داشت: در نشست‌های مختلفی که در روزهای اخیر داشتم مردم استان از اینکه درباره آنها از کلمه تجزیه‌طلب استفاده شده، عمیقاً ناراحت بودند و ابراز گلایه داشتند به نحوی که در هر جمعی نشستم این موضوع را مطرح کردند و باید گفت هر کس این را گفته غلط کرده، زیرا این مردم باغیرت پای وطن و میهن خود ایستاده‌اند و چنین وصله‌ای به این مردم نمی‌چسبد، البته به نظر می‌رسد برخی دیگر نیز قصد نداشتند این نسبت را به مردم استان بدهند و مقصود آن‌ها افراد شروری است که از بیرون آمده‌اند.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری گفت: فهرست درخواست‌ها هم امشب ارائه شد که همه را نوشتیم از منظر دانشگاهی، معتمدین، فرهنگیان، مسئولان و مدیران و ما این مجموعه درخواست‌های شما را به محضر رهبر انقلاب تقدیم خواهیم کرد و به حوزه‌های مربوطه ارجاع قوی‌تری خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: استخراج فرصت‌ها از دل تهدیدها مهم است، زیرا در حوادث اخیر تهدیدهایی پیش آمد و شاید بتوان گفت یکی از بهترین رویکردها این است که از آسیب‌های اخیر فرصت بسازیم و ریشه‌ها و زمینه‌های این اتفاقات و عوامل مداخله‌ای را بشناسیم و این یعنی استخراج فرصت‌ها، قرآن کریم این روش مواجهه را روش خردمندان می‌داند و از اصلی‌ترین ویژگی‌های صاحبان خرد عبرت گرفتن است.


حاج علی‌اکبری گفت: برخی دوستان گفتند در بعضی از موضوعات در استان احساس تبعیص وجود دارد و این حرف مهمی است و سوال اینجاست، آیا واقعاً چنین بحثی وجود دارد که اگر باشد نامناسب بوده و اگر نیست باید روشن شود و اینکه اهالی استان یا بخشی از اهالی استان احساس کنند رها شده‌اند و دیده نمی‌شوند و سرمایه‌های استانی آنها استفاده نمی‌شود و می‌گویند ما افراد توانمند برای مدیریت زیاد داریم، اما اعتماد نمی‌شود, این مسئله مهمی است. دوستان تاکید داشتند ما در استان در زمینه سرمایه‌های انسانی نیروهای تحصیل کرده برای امور مختلف داریم که این موضوع باید توجه شود.

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان، افزود: حالا که این حوادث در سیستان و بلوچستان رخ داده و مردم و رهبر را ناراحت کرده، باید این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و راه این است که مشکلات جاری استان را ببینیم و حالا که استان تحت توجه رهبری است باید از فرصت استفاده و موارد را بیش از پیش مطرح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فرصت‌طلبی با فرصت‌شناسی متفاوت است؛ مومن فرصت‌شناس و منافق فرصت‌طلب است و به‌دنبال موج‌سواری و توجه افکار عمومی است و این کار کفار و دشمن محسوب می‌شود، اما مومن از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌کند.

 حاج علی اکبری گفت: در ارتباط با قضایای اخیر سیستان و بلوچستان چون با سایر مناطق کشور متفاوت بود و ابهاماتی وجود داشت، نیاز به بررسی دقیق داشت که در مراحل اولیه انجام شده و به جمع‌بندی خوبی در شورای عالی امنیت ملی رسیدیم که بخشی اجرا شده و بخشی باید اجرا شود و ما هم دنبال خواهیم کرد تا مصوبات به شکل کامل اجرایی شود.

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به استان سیستان و بلوچستان افزود: نکته مهم این بود که در حوادث اخیر بی‌گناهانی کشته شده‌اند؛ گاهی افرادی در دفاع از امنیت شهید می‌شوند و شما شهدای امنیت زیادی دارید به خاطر شرایط اقلیمی اما این مسئله جدا است، به نیروهای نظامی, انتظامی و امنیتی خود و شهدا افتخار می‌کنیم، اما در قضایایی که اتفاق می‌افتد یک گروه هستند که در درگیری به جهنم واصل می‌شوند که نفوذی، دشمن و تروریست هستند و اینها بر اساس قرآن کریم اگر در صحنه کشته شوند به جهنم واصل خواهند شد و تکلیف آنها مشخص است و اگر دست قوه عدلیه به اینها برسد خواسته جمعی ملت ما این است که با قاطعیت و رعایت قانون مجازات شوند، اما استان شما اتفاق متفاوتی افتاد و کسانی بی‌گناه کشته شدند و آسیب دیدند و این چیز خاصی است و تیر به رهگذری اصابت کرده و نیاز به بررسی ویژه دارد؛ در متن مصوبات باید با عدالت برخورد شود و کار به سرانجام برسد.


وی بیان کرد: برخی حوادث پیش مقدمه برای حوادث اخیر بود و این‌ها باید بررسی شود که نمی‌توان تعجیل کرد وگرنه ممکن است ظلم مضاعفی صورت گیرد. گاهی خطاهایی پیش می‌آید و نمی‌توان آن را به نام یک مجموعه خدوم تمام کرد و اگر گاهی از یک

 مجموعه بزرگ یک نفر خطایی می‌کند و نباید آن را به نام مجموعه گذاشت. در این قضایا چنین اتفاقاتی افتاده و این مسئله در سطح نظام از آن عبور نمی‌شود، اما کار اول که مهم بود این است که کسانی که بی‌گناه کشته شدند شهید محسوب شوند و تصمیم خوبی بود که خانواده آنها تحت سرپرستی ویژه نظام قرار می‌گیرند برای اینکه تا حدودی دل آنها را آرام کند؛ هر چند جای مصیبت را نمی‌گیرد. در خصوص مجروحین هم درمان 

آنها دنبال می‌شود، یکی از عناصر ضدنظام به یک خانم تیراندازی کرده و قطع نخاع شده، ایشان دیگر جانباز و تحت سرپرستی بنیاد شهید خواهند بود.


حاج علی‌اکبری گفت: در خصوص کسانی که هیجانی وارد شدند و خطایی داشتند و بازداشت بودند تصمیم خوبی گرفته شد و مورد عنایت خاص قرار گرفتند و این‌ها بخشی آزاد شدند و تعداد دیگر هم وضعیتشان که مشخص شود آزاد خواهند شد.


رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: برخی مسائل در عالی‌ترین سطح نظام در حال انجام است و بی‌انصافی و کم لطفی است که نادیده گرفته شود و آخرین سطح همین بود که رهبری به عنوان نماینده ما را فرستادند، بنابراین بگذارید کار طبق روال انجام شده و همه کمک کنند مسئله برطرف شود.


وی بیان کرد: دوستان بر اشتغال جوانان خیلی تاکید و از این موضوع به عنوان مهمترین مسئله منطقه یاد کردند که باید ویژه دنبال شود. نکته دیگر مورد تاکید این بود که سطح مدیرت استان در بخش‌های مختلف باید مناسب‌سازی شود و ارتقا پیدا کند چرا که حق این مردم خدمت بیشتر است.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: