پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶
رئیس هیئت اعزامی از سوی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان در جمع علما، معتمدین و نخبگان شهرستان سراوان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان به عنوان کلید وحدت و امنیت ملی شناخته می‌شود، گفت: امام خامنه‌ای به این استان علاقه و توجه ویژه‌ای دارند.
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری پیش از ظهر امروز در جمع علما، معتمدین و نخبگان شهرستان سراوان اظهار داشت: طبق شنیده‌ها سراوان از انسان‌هایی فرهیخته و با سطح علمی بالا بهره‌مند است که این موضوع در این جلسه به خوبی ملموس است.


رئیس هیئت اعزامی از سوی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان گفت: مامور هستیم تا سلام گرم، صمیمانه و پرمهر و محبت رهبر معظم انقلاب را به شما برسانیم و خوشحالیم که توانستیم از نزدیک خدمت مردم در شهرستان‌‌های مختلف سیستان و بلوچستان برسیم.


وی خاطرنشان کرد: اخیرا حوادثی پیش آمد و زمینه‌ای برای سوءاستفاده دشمن و نفوذی‌ها فراهم شد که در این زمینه استان شما دارای حساسیت ویژه‌ای است. تصمیم رهبر معظم انقلاب بر اعزام هیئت ویژه به این استان ناظر بر دو مسئله است، ابتدا محبت و علاقه قدیمی ایشان به استان شما که به هر مناسبتی در زمینه استان شما سخن می‌گویند و دوم اینکه استان شما هم به اعتبار جایگاه مرزی و هم به مناسبت تنوع قومیتی و مذهبی و استعدادهای انسانی و طبیعی بر کل کشور و در امنیت ملی تاثیر دارد.


حاج علی‌اکبری با تاکید بر اینکه سیستان و بلوچستان به عنوان کلید وحدت و امنیت شناخته شده و در وحدت و امنیت ملی ما تاثیرگذار است، گفت: تدابیر خوبی در این ایام صورت گرفت و گزارش فرآیند پیگیری‌ها را از زبان نماینده ولی فقیه در استان شنیدید و ان‌شاءالله این مصوبات دنبال خواهد شد.


رئیس هیئت اعزامی از سوی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان ادامه داد: مواردی که در ارتباط با قضایای اخیر بود به عزیزان ابلاغ شد مثل کسانی که در حوادث اخیر بی‌گناه جان باختند از نگاه رهبری شهید اعلام شدند و کسانی که آسیب دیدند به صورت بی‌گناه تحت خدمات ویژه قرار می‌گیرند و کسانی که خطاها قابل بخشش داشتند مورد عنایت قرار گرفتند و بخشی آزاد شدند و بخش دیگری آزاد خواهند شد.


وی بیان کرد: ارتباط با حضرت حق و انس با خداوند متعال در مساجد و پای منبر و قرآن کریم بنیان اصلی اعتلای جامعه ماست. برای اینکه جامعه اسلامی روی پای خود بایستد باید به مسائل توحیدی اهتمام بورزیم و تربیت نسل را بر اساس اعتقاد و ارتباط با وحی برنامه‌ریزی کنیم و مبتنی بر این نقشه باید در همه بخش‌های زندگی ایمان وجود داشته باشد.


حاج علی‌اکبری با تاکید بر اهمیت مسئله آموزش و پرورش و تربیت نسل جوان، گفت: امیدواریم بیش از گذشته به این مسئله اهتمام بورزیم چرا که امروز هویت دینی و انقلابی نسل جدید ما تهدید می‌شود و تحت مخاطره قرار دارد و فناوری‌های نوین به دشمن دسترسی داده تا با ارتباط نزدیک با نسل جدید آنها را در معرض مخاطره قرار دهد؛ در این راستا باید همه دست به دست هم دهیم تا بینش نسل جدید را تقویت کنیم


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: امنیت محور است و باید بیش از گذشته هم در حوزه سخت و هم در حوزه نرم مورد توجه باشد و دشمن به این حوزه طمع دارد زیرا حیاتی بوده و همه عرصه‌های زندکی ما به آن گره می‌خورد؛ ما در حوزه سخت قوی هستیم و در بخش نرم و تامین امنیت داخلی زیست قانونی مهم است و همه باید ملزم شویم تا بر اساس قانون زندگی کنیم و حتی نقد و مطالبه ما در همین چارچوب قانونی پیش برود.


وی اظهار داشت: نکته پایانی اینکه در مسائلی که دوستان مطرح کردند ظرفیت ویژه منطقه از نظر تحول اقتصادی و زیستی در محور مرز بود که درخواست شما را منتقل و بر آن تاکید می‌کنیم اما چیزی که عجیب بود بحث منطقه تجاری شهرستان است و اینکه می‌گویید در مجمع تشخیص چهار سال است معطل مانده عجیب به نظر می‌رسد که منتقل می‌کنیم در جمع‌بندی سفر تقدیم رهبر عزیزمان خواهد شد.


حاج علی‌اکبری افزود: مسئولان می‌گویند از مخاطرات مرز نصیب داریم و باید از سود و منافع آن هم بهره‌مند باشیم که امیدواریم با تدبیر این بخش مد نظر قرار گیرد. امیدواریم این جلسات با گروه‌های مختلف به نتایج خوبی برای مجموعه استان برسد.


رئیس هیئت اعزامی از سوی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ما برای شنیدن حرف و مطالبات عزیزان و انتقال آنها به رهبر معظم انقلاب به استان آمدیم؛ بنابراین حتی به صورت مکتوب هم شده موارد و مطالبات خود را به ما برسانید.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: