پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۳
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در سفر به استان فارس از مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد بازدید کرد.
رئیس سازمان صمت فارس گفت: با ایجاد و تقویت صنایع پایین دستی در مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد اشتغالزایی چندین برابر می‌شود.

علی نیکزاد نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ، به اتفاق علی رسولیان معاون وزیر صمت و رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی‌،حمید رضا ایزدی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس ، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم‌ شریف شهرستان‌های سروستان، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار کوار و تعدادی از روسای دستگاههای اجرایی، فعالان اقتصادی و تشکل‌های بخش خصوصی از مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد بازدید کرد.
قابل ذکر است؛ جلسه جمع بندی در فرمانداری کوار هم با حضورمسولین فوق الذکر، فرمانداران شهرستانهای سروستان و کوار و خرامه و بررسی بازدیدهای نمایندگان وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت، نیرو، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پروژه های مهم و عمرانی ۳ شهرستان فوق الذکر برگزار و راهکارهای عملیاتی و تصمیم گیریهای لازم به تصویب رسید.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس در این مراسم با تاکید بر صادرات و لزوم ایجاد و تقویت صنایع پایین دستی و تکمیل زنجیره این صنعت جهت توسعه اقتصادی ،افزایش درآمد ،کاهش واردات واشتغالزایی چندین برابری گفت: مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد بزرگترین واحد بخش خصوصی فولادکشور است لذا ،ایجاد وراه اندازی شهرک تخصصی فولاد ، استقرار و تکمیل صنایع پایین دستی (مثل فولادسازی، صنایع ساختمانی، الکترود فنرسازی و ... ) نیز در کنار مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد از اهمیت ویژه ای برخورداراست که این مهم در دستور کار قراردارد.
حمید رضاایزدی افزود: چرخه فولاد از کنسانتره تا شمش در ۳ پروژه در حال انجام است، ودر امر صادرات غیر نفتی جایگاه اول ارز آوری در استان فارس را با صادرات یک میلیون تنی در سال دارد .
گفتنی است: مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد در سال ۱۳۹۲ با تولید شمش به میزان  ۱.۵ میلیون تن در سال آغاز شد و در حال حاضر
با انجام ۴ فاز که در فاز پنجم در بخش اول نسبت به تولید کلاف آلیاژی و الکترود گرافیکی در دست احداث است و سالجاری به بهره برداری می رسد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: