پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
صلح و سازش پرونده ی میلیاردی در یاسوج/ شاکی با گرفتن یکصد میلیون تومان رضایت داد
ساجدی رئیس توسعه حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد:
صلح و سازش پرونده ی میلیاردی در یاسوج/ شاکی با گرفتن یکصد میلیون تومان رضایت داد
 به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستر  استان کهگیلویه و بویراحمد، در این جلسه ساجدی گفت: ۱۸ آبان سالروز تأسیس شورای حل اختلاف در کشور است که قریب به ۲۰ سال از شورای حل اختلاف تأسیس شده و هدف از آن ترویج فرهنگ اخوت و برادری در جامعه است.
معاون قضایی دادگستری استان در ادامه اظهار کرد: یکی از راههای پیشگیری از ورودی پرونده ها به اماکن قضایی، ترویج فرهنگ بخشش ،گذشت و برادری است پرونده‌ای که در شورای حل اختلاف مطرح و به صلح و سازش منجر شود هر دو طرف راضی هستند و ورود ارباب رجوع به مراجع قضایی کمتر می شود.
وی افزود : اگر نهادهای مردم نهاد به کمک دستگاه قضایی بیایند در آن امر، دستگاه قضایی موفق می‌شود و کاهش اطاله دادرسی و کاهش ورودی مردم به اماکن را نیز در پی دارد.
رئیس شورای حل اختلاف استان اظهار داشت: در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ تعداد 3 پرونده قصاص نفس و یک قصاص عضو با مساعدت شورای حل اختلاف زندانها منتهی به صلح سازش شده است، همچنین صلح یاران، با همکاری ستاد دیه استان موفق شدند ۳۲۷ نفر زندانی مالی را آزاد نمایند.
ساجدی افزود: پرونده ی یک فقره قصاص نفس پس از ۱۴ سال بدون هیچ چشمداشت مالی منجر به سازش واصلاح شد. 
 معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان در این نشست بیان داشت : تعداد وارده پرونده در ۷ ماهه سال ۱۴۰۱ تعداد 22 هزار و672 پرونده است که ۲۲ هزار و 392 فقره از این پرونده‌ها مختومه شده است.
تصریح کرد: ۱۵ هزار و 138 پرونده قابل مصالحه بوده که ۳۸ درصد این پرونده‌ها توسط صلح  یاران شورای حل اختلاف مصالحه شده‌اند.
 ساجدی افزود: در همین مدت یک فقره پرونده میلیاردی به مبلغ 14 میلیارد تومان تنها با یکصد میلیون تومان توسط صلح یاران اصلاح، و منجر به سازش شده است.
صلح یاران شورای حل اختلاف در صدد پیگیری جهت آزادسازی بیش از ۱۵۰ نفر بدهکار مالی در زندان هستند و با جدیت تلاش می نمایند تا این زندانیان نیز از بنده زندان آزاد شوند.
 وی گفت : با توجه به اینکه استان ما استان عشیره ای و طایفه ای هست و فرهنگ سنتی گذشت در استان ما وجود دارد تلاش کردیم که بیشتر پرونده های ورودی به شورای حل اختلاف به صلح و سازش منتهی شود و اکنون تعداد اندکی در این حوزه پرونده داریم که اعضای شورای حل اختلاف با اصحاب پرونده مشغول مذاکره و برگزاری نشست هستند. 
رئیس شورای حل اختلاف درپایان گفت : رسانه‌ها چشم بیدار جامعه هستند و میتوانند در فرهنگ گذشت و سازش نقش موثری داشته باشند همچنین خبرنگاران نیز میتوانند بین مردم صلح یار ویا سفیر صلح باشند.
وی بیان داشت : رسانه ها می توانند در فرهنگ سازی و ترویج جایگاه صلح و سازش در جامعه تلاش کنند و از این ظرفیت نهایت استفاده را بنمایند .
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: