پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
قبل از ظهر روز شنبه 19 نوامبر (28 آبان) به وقت محلی، «پنگ لی‌یوان»، همسر رئیس جمهور «شی جین‌پینگ»، تحت همراهی «ناراپورن»، همسر نخست وزیر تایلند، از هنرستان موسیقی گانرایان بازدید کرد.

هنگام ورود بانوی اول چین استقبال گرمی از سوی مسئولان و دانش آموزان صورت گرفت.

پنگ لی‌یوان و ناراپورن ضمن بازدید از نمایشگاه کالج با دقت به معرفی تاریخچه توسعه کالج و همکاری‌های خارجی گوش فرا داده و از ایجاد و توسعه همکاری کالج با دانشگاه هنر نان‌جینگ چین ابراز خرسندی کردند.

پنگ لی‌یوان و ناراپورن پس از گرفتن یک عکس یادگاری، نمایش هنری مشترک آنلاین و آفلاین آکادمی موسیقی گانرایان و آکادمی هنر نان‌جینگ را تماشا کردند. پنگ لی‌یوان عملکرد فوق العاده دانش آموزان را عالی ارزیابی کرده و از ابتکار پرنسس گانرایانی برای ایجاد این کالج آموزش هنری برای پرورش استعدادهای پیشرفته موسیقی حرفه‌ای قدردانی و از تلاش‌های ناراپورن برای ارتقای همکاری بین این کالج و دانشگاه چین تحسین کرد.

پنگ لی‌یوان گفت که موسیقی مرز ندارد. اگرچه زبان چینی و تایلندی متفاوت است، اما می‌توانیم از طریق موسیقی با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

وی تصریح کرد در نمایش امروز دوستی عمیق «چین و تایلند از یک خانواده هستند» را احساس کردم.

پنگ لی‌یوان پیش از ترک، ساز «گو جن»، کتاب‌های فرهنگی و موسیقی چینی و محصولات صوتی و تصویری را به این هنرستان موسیقی هدیه کرده وابراز امیدواری نمود که تعداد بیشتری از جوانان تایلندی آلات موسیقی چینی را بیاموزند و تبادلات فرهنگی بین دو کشور را ترویج دهند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: