پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۷
آیت الله محامی گفت: بسیج ،حرکت انقلابی، سربازی ولایت و جهاد مخلصانه در راه خدا و تلاش خالصانه در خدمت به مردم است.
گیتی آنلاین-به نقل از  خبرنگاری بسیج از زاهدان، اعضاء ستاد گرامیداشت هفته بسیج و جمعی از پاسداران و بسیجیان با آیت الله محامی نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه زاهدان در آستانه هفته بسیج دیدار کردند.

آیت الله محامی، نماینده  ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره )و شهدای انقلاب گفت: بسیج تنها یک نهاد و سازمان نیست، بلکه یک فرهنگ است .

وی با این بیان که بسیج تمام تفکر اسلامی است ادامه داد: بسیج ،حرکت انقلابی ،سربازی ولایت و جهاد مخلصانه در راه خدا و تلاش خالصانه در خدمت به مردم است.

نماینده ولی فقیه ویژگی اصلی و اساسی بسیج را تفکر اسلامی دانست و اذعان داشت: وصیت نامه شهداء و خاطرات بسیجیان و رزمندگان، بر داشتن اسلام تاکید دارندوهمه در راه اسلام هر آنچه را داشتند رها کردند و آمادگی خود را برای تقدیم هستی شان برای رسیدن به فیض شهادت و پایداری اسلام اعلام کردند.

وی به اسلام خواهی به عنوان یکی از ویژگی های مهم بسیجیان اشاره کرد و گفت : بعد از اسلام خواهی خصیصه مهم دیگر بصیرت است اینکه انسان فتنه های مختلف را تشخیص بدهد مسیر رابه درستی بشناسدو انتخاب کند و در آن مسیر ثابت قدم بماند این ویژگی بسیج است .

آیت الله محامی با بیان اینکه در دوران پر فراز و نشیب اتفاقاتی رخ داده است که بعضی از مردم مردد و متزلزل شدند،اما فرهنگ بسیجی با آن جهت گیری که داشت و توجه به مقام عظمای ولایت و رهبری، حجت مسیر او بود به خوبی مسیر خودش را انتخاب می کرد.

این مسئول با تاکید این مطلب که اگر فرض و عمل واجب ولایت مداری است، اظهار داشت : بصیرت انقلابی مهم است ودغدغه و تزلزلی با داشتن بصیرت نخواهد بود چرا که همه سرباز و تحت امر ولایت فقیه هستیم.

نماینده ولی فقیه، در استان مسائل اخیر استان را یادآور شد و افزود: مردم از طیف های مختلف در این استان زندگی می کنند ولی برای ملت، حجت نگاه و فرموده و تصمیم مقام معظم رهبری (حفظه الله )است وطبق آن عمل می کنیم ودر عرصه های مختلف این حقیقت مصداق پیدا کرده است.

وی بصیرت انقلابی که همواره پشت سر رهبری بوده است را ویژگی ممتاز بسیج دانست و افزود: جهاد یک تلاش و هدف در راه خداست جهاد مخلصانه در راه خدا نیز ویژگی خاص بسیج است. این جهاد در عرصه های متعدد، گاهی در عرصه نظامی و دفاعی و گاهی در عرصه علمی و گاهی در عرصه های فرهنگی و عرصه تربیت است .

گاهی این عرصه های مختلف به صورت بحران ها تغییر می کنند،بحران سیل و زلزله و چه مشکلات مادی و گاهی هم بحران مقطعی فتنه ها که عده ای درست تشخیص نمی دهند و نمی توانند راه درست و صحیح را بشناسندو باز بسیج است که به مردم خدمت می کند.

آیت الله محامی در بخش دیگری از سخنان خود تقویت بسیج و گسترش تفکر بسیج در سطح جامعه را بسیار مهم وضروری ذکر کرد و اذعان داشت : اگر ویژگی بسیج تفکر اسلامی است ،برای ترویج آن باید تلاش کرد.اگر وظیفه بصیرت انقلابی است این جهاد تبیین که فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی )است به جد باید آن را رواج دهیم.

وی با تاکید این مطلب که با تقویت تفکر بسیجی بصیرت در جامعه نیز رواج پیدا می کند ،تصریح کرد:برنامه هایی که در این هفته در حال برگزاری است تنها منحصر به هفته بسیج نباشد، بلکه برای تقویت فرهنگ بسیج در طول سال باید برنامه داشته باشیم .

نماینده ولی فقیه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی )" بسیج لشکر مخلص خداست" خاطر نشان کرد: اگر ما بتوانیم همین لشکر را تربیت کنیم ،حضوری قوی تر و محکم تر خواهیم داشت و لازمه ی آن، اجرای برنامه های محتوایی در طول سال است .

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: