پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در ادامه با اظهار این نکته که قوانین مربوط به حوزه های منابع طبیعی، محیط زیست و انفال همیشه نیازمند بازآموزی هستند تصریح کرد: وجود رودخانه های دائمی و فصلی و حوزه محیط زیست و زمین های کشاورزی اطراف شهرها نیز موجب شده که برخی بدون تغییر کاربری، اقدام به تصرفات غیر مجاز یا ساخت و ساز هایی در اراضی کشاورزی نموده اند بنابراین، قوانین مربوطه همیشه نیازمند بازآموزی دارند. سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری استان در ادامه گفت
حسنی سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد:
قوانین مربوط به حوزه های منابع طبیعی، محیط زیست و انفال همیشه نیازمند بازآموزی هستند 
برگزاری دوره ی آموزشی ویژه قضات و کارشناسان رسمی و مایندگان حقوق ی ادارات 
دوره آموزشی آشنایی با حقوق منابع ملی و انفال و قوانین و قواعد حاکم بر آن با تدبیر و ارشادات رئیس کل دادگستری استان و به همت معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان دوره آموزشی ویژه ای برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان، به منظور کاربردی تر نمودن قوانین و مقررات اصلاحات اراضی،منابع طبیعی و انفال و  قواعد حاکم بر آن ها، دوره آموزشی در حوزه های منابع طبیعی و تحلیل دعاوی اصلاحات ارضی به مدت ۲ روز با تدبیر رئیس کل دادگستری استان در یاسوج برگزار گردید.
 در این دوره ویژه و خاص آموزشی که دکتر عموزاد از قضات برجسته دادسرای انتظامی قضات به عنوان استاد دوره حضور داشتند، کارشناسان حقوقی ادارات و سازمانهای استان، مدیران اموراراضی ادارات متولی انفال، کارشناسان رسمی دادگستری و قوه قضائیه و قضات دادسرا ها و دادگاه های حقوقی و کیفری و قضات  شعب تجدیدنظر سراسر استان شرکت نمودند. 
سید عیسی حسنی سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان در همین زمینه اظهار کرد: از آنجا که سطح وسیعی از استان کهگیلویه و بویراحمد را پوشش های جنگلی انبوه فرا گرفته، دعاوی متعددی در زمینه تملک یا تصرف یا دست اندازی به این اراضی در دادگستری مطرح می شود و در کنار وجود این جنگل، رودخانه، منطقه حفاظت شده ی محیط زیست که مواهب الهی هستند، حقوق مربوط به آنها نیازمند آموزش یا باز اموزی برای جامعه مخاطب داشت. 
وی افزود: در سال‌های اخیر، بخشهایی از این جنگل ها و مراتع و املاک توسط افراد سودجو مورد تعرض قرار گرفته که نیاز به آموزش جدی متولیان امر داشت. از طرفی کارشناسان رسمی دادگستری و مشاوران حقوقی قوه قضاییه و نمایندگان حقوقی ادارات ذیربط، نیازمند آموزش های تخصصی در این زمینه بویژه حقوق اراضی و بررسی قوانین مرتبط با اصلاحات ارضی بودند بنابراین یک روز از این دوره را به طور کامل به کارشناسان مربوطه اختصاص قرار داده و به خوبی برگزار شد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در ادامه با اظهار این نکته که قوانین مربوط به حوزه های منابع طبیعی، محیط زیست و انفال همیشه نیازمند بازآموزی هستند تصریح کرد: وجود رودخانه های دائمی و فصلی و حوزه محیط زیست و زمین های کشاورزی اطراف شهرها نیز موجب شده که برخی بدون تغییر کاربری، اقدام به تصرفات غیر مجاز  یا ساخت و ساز هایی در اراضی کشاورزی نموده اند بنابراین، قوانین مربوطه همیشه نیازمند بازآموزی دارند. 
سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری استان در ادامه گفت: با توجه به ضرورت آموزش مستمر و هدفمند و نتیجه گرا برای قضات به ویژه قضاتی که در سنوات اخیر جذب دستگاه قضایی شده اند همچنین یک روز از این دوره آموزشی، ویژه همکاران قضایی اعم از قضات دادسرا، دادگاه های عمومی حقوقی وکیفری و شعب تجدید تجدید نظر استان بود که به بررسی مقررات مرتبط در حوزه‌های منابع طبیعی، جنگل، محیط زیست، آب، خاک و اراضی کشاورزی برگزارشد. 
 وی اظهار داشت: تعداد 150 نفر از کارشناسان و نمایندگان حقوقی در این دوره آموزشی شرکت کردند که گواهی آموزشی برای آنان صادر خواهد شد و تقریباً کل قضات استان در این دوره تحت اموزش قرار گرفتند. 
 حسنی در پایان  بیان کرد:  در چند سال گذشته و شروع ویروس کرونا، دوره های آموزشی به صورت برخط و از طریق فضای مجازی برگزار می‌شد و این اولین دوره ای است که به صورت حضوری با شرکت حداکثری همکاران قضایی و به خوبی برگزار شده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: