پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
«کریستوفر رای»، رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) بار دیگر چین را به ایجاد تهدید اطلاعاتی ضد ایالات متحده متهم کرد.

او اخیراً در جلسه کمیته امنیت داخلی مجلسنمایندگان آمریکا تحت عنوان استماع سالانه «تهدیدات جهانی» مدعی شد میزان اطلاعاتی که چین از آمریکا به سرقت برده در مجموع بسیار بیشتر از اطلاعاتی است که از دیگر کشورها به دست آورده است.

این اولین بار نیست که کریستوفر رای این ادعا را مطرح میکند. او اظهارات مشابهی را در یک برنامهتلویزیونی معروف در ماه می و در سخنرانی درکتابخانه ریگان در ماه فوریه بیان کرده بود.

اما مضحک این است که مدیر اف بی آی در حالی به چین اتهام می‌زند که آمریکا به تازگی یک حمله سایبری گسترده علیه دانشگاه «پلی تکنیک شمال غرب چین» که از ظرفیت پژوهشی علمی و فناوری بالایی برخوردار است،‌ انجام داده و حجم زیادی از اطلاعات با ارزش را به سرقت برده است.

چین هم گزارش بسیار مفصلی در این باره ارائه وجزئیات این حمله سایبری را فاش کرده است.

در واقع، در سال‌های اخیر، آژانس امنیت ملیایالات متحده ده‌ها هزار حمله سایبری مخرب علیهچین انجام داده و ده‌ها هزار دستگاه ترمینال شبکهرا تحت کنترل قرار داده و بیش از 140 گیگابایتداده با ارزش را به سرقت برده است.

آمریکا از یک سو از مزایای ناشی از هژمونیسایبری خود لذت میبرد اما از سوی دیگر وانمودمیکند که قربانی حملات سایبری دیگر کشورهاست.

مضحکتر این است که خود شهروندان آمریکاییهم قربانی این هژمونی سایبری هستند، زیرا FBIدائما آنها را شنود می‌کند. اف بی آی فقط در سال2021، بیش از 3.4 میلیون استراق سمع تماسهایتلفنی، ایمیلی و پیامکی علیه شهروندان آمریکاییانجام داده استسازمانی به نام «اتحادیه آزادیمدنی آمریکا» در این باره هشدار داد: «کنگره بایداطمینان دهد که نسل بعدی آمریکایی‌ها آزادانهصحبت کنند و از نظارت اطلاعاتی ترس نداشتهباشند.»

باید گفت این اقدامات آمریکا یعنی هژمونی سایبری یا استفاده تسلیحاتی از فضای مجازی، تمسخر بی رحمانه به اصطلاح «نظم» و «آزادی»محسوب می‌شود که ایالات متحده اغلب به آنها میبالد

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: