پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
یک هواپیمای باری حامل بیش از 40 تن محموله از کالاهای تجارت الکترونیکی فرامرزی از فرودگاه بین المللی «تای پینگ» هاربین چین برخاست و مستقیماً به لس آنجلس در ایالات متحده پرواز کرد.

این سرویس حمل و نقل هوایی بی نقص تا حدی ناشی از تلاش های مداوم سال های اخیر برای بهبود زیرساخت های فرامرزی در استان «هی لونگ جیانگ» در شمال شرقی چین است.

شبکه ترافیک هوایی هاربین مرکز استان «هی لونگ جیانگ» در ابتدا با 42 خط هوایی داخلی و خارجی، 341 مسیر و 102 شهر مقصد تشکیل شد که به عنوان مرکز آن فعالیت می کند. این شبکه ترافیک هوایی می تواند ارتباط بین شهرهای بزرگ چین و کشورهایی مانند کره جنوبی و سنگاپور را تسهیل کند.

بر اساس اعلام شرکت مدیریت فرودگاه «هی لونگ جیانگ»، این شرکت به طور فعال فرودگاه بین المللی «تای پینگ» هاربین را به یک پایگاه حمل و نقل هوایی بین المللی و مرکز حمل و نقل لجستیکی برای بازار اروپا و آمریکای شمالی تبدیل خواهد کرد.

پلتفرم های تجارت الکترونیک علاوه بر زیرساخت های حمل و نقل، به تقویت تجارت فرامرزی شمال شرقی چین کمک کرده اند.

«جونگ هوان یو»، معاون مرکز تجارت و همکاری های خارجی، منطقه آزاد تجاری آزمایشی «هیِ هه» چین (در استان «هی لونگ‌ج یانگ»)، گفت که شهر هیهه یک پلت فرم تجارت الکترونیکی مستقل ایجاد کرده است که می تواند داده های لجستیکی فرامرزی یکپارچه را برای بهبود کارایی حمل و نقل، کاهش هزینه ها و بهینه سازی تجربه مصرف کننده از انبارهای مختلف جمع آوری کند.

در نیمه اول سال 2022، حجم فروش پایگاه پخش زنده تجارت الکترونیک فرامرزی «هیِ هه» به تنهایی به 60 میلیون یوآن (حدود 8.42 میلیون دلار آمریکا) رسید. این در حالی است که ارزش کل واردات و صادرات این شهر نسبت به سال قبل 175 درصد افزایش یافته است.

«شنگ چیو پینگ»، معاون وزیر بازرگانی چین، در جریان نمایشگاه بین‌المللی تجارت خدمات چین در سال 2022، گفت: توسعه سریع تجارت الکترونیک فرامرزی تأثیر همه‌گیری کووید-19 بر تجارت جهانی را کاهش داده است.

«شو شیائو لان»، معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین، با تکرار نظرات شنگ، گفت که این وزارتخانه طرح شبکه را بهینه می کند، ساخت زیرساخت دیجیتال را تقویت می کند و حکمرانی دیجیتال را برای توسعه تجارت دیجیتال افزایش می دهد.

عملکرد روان خدمات قطار باری چین-اروپا در «هی لونگ‌ جیانگ» عامل مهم دیگری است که به رونق تجارت بین المللی استان کمک کرده است.

بر اساس گزارش گروه شرکت هاربین راه آهن چین، از ماه ژانویه تا اکتبر سال جاری، در مجموع 730 قطار از بندر «سوئی‌ فِن هه» استان «هی لونگ‌ جیانگ» در قسمت  «کریدور شرقی» خدمات قطار باری چین-اروپا عبور کرده و از این طریق 67774 واحد معادل 20 فوت (TEUs) کالا تحویل داده شده است، که به ترتیب در این ماه‌ها 65.5 و 68.7 درصد افزایش یافته است.

خدمات قطار باری چین-اروپا دارای سه کریدور اصلی غربی، شرقی و میانی است و بنادر «سوئی ‌فِن هه» و «مان‌ جوئو لی» در کریدور شرقی واقع شده اند.

در ژوئیه امسال، این بندر بیشترین قطارهای باری چین-اروپا را در یک ماه از زمان راه اندازی این سرویس جابجا کرد.

گروه ساخت و ساز «دونگ‌ جیان» هاربین سالهاست که تجهیزات ساختمانی بزرگی را به اروپا صادر می کند. این شرکت اعلام کرد که حمل و نقل محصولات خود را با قطارهای باری چین-اروپا در سال 2017 آغاز کرده که باعث کوتاه شدن زمان حمل و نقل شده است.

«شو شیانگ وِی»، یکی از مقامات گمرک هاربین گفت که این گمرک اکنون با مقامات راه آهن محلی همکاری کرده است تا کارایی ترخیص و حمل و نقل را بهبود بخشد و به تسهیل توسعه با کیفیت بالای خدمات قطار باری چین-اروپا کمک کند و در عین حال ثبات زنجیره تامین بین المللی را تضمین کند.

به لطف تلاش های هماهنگ، در 10 ماه اول سال جاری ارزش واردات و صادرات کالا در استان «هی لونگ ‌جیانگ» به حدود 211.6 میلیارد یوآن رسید که 31.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: