پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
آذر کیخا با بیان اینکه زنان اصلی‌ ترین رکن یک خانواده هستند، گفت: بصیرت بانوان بحران‌های فرهنگی را خنثی می‌کند.
گیتی آنلاین-به نقل از عصر هامون، آذر کیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان  با اشاره به اینکه بانوان بسیجی پیش‌قراولان جبهه جنگ نرم هستند، بیان کرد: احیای هویت زن مسلمان، تعمیق معنویت و بصیرت دینی و تحکیم بنیان خانواده به عنوان اساسی ترین فعالیت ها در برنامه ریزی و دستور کار بسیج خواهران قرار دارد.

وی با اشاره به حضور اثرگذار و موثر بانوان در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، افزود: در حالی بانوان مهمترین عضو تحکیم بنیان خانواده و جامعه به شمار می روند که امروز بخش عمده‌ای از تبلیغات و سرمایه‌گذاری مغرضانه دشمنان متوجه تخریب نقش محوری این قشر اثرگذار است تا با کاستن از ارزش‌های اخلاقی خانواده و قطع زنجیره تربیت نسل، کنترل جامعه را در اختیار بگیرند که این امر می طلبد مادران، زنان و دختران ما امروز با بصیرت و آگاهی و شناخت دشمن در میدان حضور یابند تا توطئه شوم دشمنان خنثی شود.

این مقام مسئول ادامه داد: بانوان ما با پیروی از مکتب عاشورا و پیام رسان آن حضرت زینب سلام الله حماسه های فراموش نشدنی خلق کردند که وجود بیش از ۳۰ هزار مادر و همسر شهید و آزاده و جانباز گواه این ادعا است که در بین آنان ۱۷ زن شهیده استان سیستان و بلوچستان نشان از روحیه ایثار و مقاومت در این سرزمین دارد.

زنان اصلی‌ ترین رکن یک خانواده هستند

وی خانواده را مهم‌ترین نهاد اجتماعی و رکن اصلی تربیتی دانست و اضافه کرد: زنان اصلی‌ ترین رکن یک خانواده هستند چرا که تربیت فرزندان را بر دوش دارند؛ بر این اساس وقتی آگاهی و دانش‌ آنها بالا برود خانواده کمتر دچار مشکل خواهد شد و می توان با بصیرت آنان بحران‌های فرهنگی را خنثی کرد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان در خصوص نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی به فرامینی از امام راحل اشاره کرد که "اگر زنان نبودند، این انقلاب به پیروزی نمی‌رسید"؛ و ادامه داد: نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی انکار ناپذیر است که حضور زنان هم پای مردان و یاری آنان در هشت سال دفاع مقدس، پشتیبانی از جبهه ها در حوزه پرستاری و تامین مایحتاج جبهه ها، علم آموزی و تولید علم و اشتغالزایی زنان، ایفای نقش مادری تنها نمونه ای از جهاد و فداکاری بانوان ایران اسلامی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: حضور در عرصه های مختلف و کسب مدال های رنگارنگ در رشته های ورزشی که پرچم ایران را بانوان ما با حفظ شئونات اسلامی در مناسبت های مختلف بالا نگه داشتند خود نشان از اثرگذاری نقش زنان است.

کیخا تاکید کرد: زنان جامعه ما با تاسی از شیوه بانوان صدر اسلام در سخت ترین شرایط همواره مقاومت کرده و در طول دوران دفاع مقدس دوشادوش مردان در مقابل تجاوز رژیم بعثی عراق ایستادگی و با تربیت فرزندان صالح و تشویق آنان برای مشارکت در عرصه های دیگری همچون پشتیبانی، امداد ودرمان، خدماتی و ... نقش موثری ایفا کردند.

پیشتازی بسیج بانوان در مقابله با کرونا

وی در بخش دیگر سخنان خود به پیشتازی بسیج بانوان در مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: زنان و مادران ما همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس در امر امدادرسانی به رزمندگان ایفای نقش کردند و یا در طی این سالها در عرصه بهداشت و درمان ورود کرده تا آلامی بر دردهای بیماران باشند با شیوع ویروس منحوس کرونا به ویژه پس از پیشنهاد رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش کمک های مومنانه با گام های استوار وارد میدان نبرد برای مقابله با این ویروس ناشناخته شده و علاوه بر تولید ماسک، مواد ضدعفونی، دستکش، تهیه غذا و اقلام خوراکی برای بیماران به ویژه نیازمندان در حاشیه شهرها، به غربالگری و ضدعفونی خانه به خانه و یا تدفین و تغسیل فوت شدگان پرداختند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان در تکمیل مطلب فوق فعالیت گروه‌های جهادی در کارگاه‌های راه‌اندازی شده و نیز در منازل به منظور مهار و مقابله با ویروس کرونا و حمایت از سلامت مردم بدون هیچ گونه چشم داشتی را از دیگر اقدامات بانوان بسیجی در طی دوسال اخیر برشمرد و گفت: ویزیت رایگان، اهدای جهیزیه، ایجاد اشتغال از دیگر اقداماتی است که در راستای حمایت از این قشر در دستور کار قرار دارد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: