پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
آیت الله رئیسی در نشست خبری ( 7 شهریور) گفت: مدیریت میدانی با مدیریت کارتابلی متفاوت است، فرق می‌کند که انسان پشت میز بنشیند و نشسته مدیریت کند یا اینکه در میدان حضور پیدا کند و وضعیت مردم را ببیند و سخنانشان را از نزدیک بشنود و با آن‌ها از نزدیک آشنا شود.
اینکه رئیس جمهوری صحبت از مدیریت میدانی می کند صحبت حقی است که آنرا در مدت یکسال مدیریتش ثابت کرد و در این مدت کوتاه توانست از تمام استان های کشور بازدید و با شرایط و مسائل و مشکلات مردم از نزدیک آشنا شود.

حداقل فایده های مدیریت میدانی این است که سرمایه اجتماعی نظام افزایش پیدا می کند و مردم می فهمند که غریبه نیستند و حرفشان شنیده می شود.

از قدیم گفته اند که بین دیدن و شنیدن فرق است! اینکه شما بشنوید جایی سیل آمده، خیلی فرق دارد با اینکه خودتان بروید و چکمه پایتان کنید و از نزدیک سیل و سیلزده ها را ببنید. 

اگر از نزدیک سیلزده ها و زلزله زده ها و کارگران و دیگر مظلومان جامعه را ببینید دیگر موقع خرج کردن دلارهای نفتی دستتان می لرزد و ارز 4200 تومانی را بین رفقای سیاسی و اقوام دور و نزدیکتان پخش نمی کنید که بروند تجهیزات پزشکی بیاورند با سنگ قبر برگردند!

مدیریت میدانی یک رویکرد علمی است و حتی وقتی شما قصد دارید برای خودتان خانه هم بسازید سعی می کنید در محل ساخت خانه حضور بیابید تا اینکه ساخت آنرا به یک مهندس بسپارید و خودتان منتظر ساخت بمانید.

همانطور که ساخت خانه شخصی نیازمند مدیریت میدانی شماست ساخت کشور هم قطعا همین مدیریت میدانی را می طلبد.

اما نکته ای که وجود دارد این است که مدیریت کارتابلی در نظام مدیریتی کشور به یک سنت، عادت و رویه غلط تبدیل شده زیرا راحت تر است و صدالبته تامین کننده منافع جریان های نفوذ و منفعت طلبان و سوداگران است.

مدیریت کارتابلی دست دلالان را در دفاتر مدیران باز می گذارد تا به کارچاق کنی ادامه دهند و راه را به عموم مردم برای دسترسی به مدیران و احقاق حقوقشان ببندند.

آیت الله رئیسی و مدیران ارشد دولت وی در مقدمه راه طولانی مبارزه با فساد و با اتخاذ رویکرد مدیریت میدانی؛ اقدامات خوبی را پیش برده اند اما آیا مدیریت میدانی در تمام دولت و نظام فراگیر شده است.

صدالبته، راه درازی درپیش است زیرا هم نظام مدیریتی کشور به مدیریت کارتابلی معتاد است و هم منفعت فرصت طلبان در ادامه یافتن روش گذشته است.

اکنون خاسته به حق مردم این است که آیت الله رئیسی و کابینه اش بتوانند مدیریت کارتابلی را در همه نظام یا حداقل دولت از بین ببرند یا کاهش دهند تا همه مدیران مثل خود ایشان پای کار مردم باشند زیرا بهبود زندگی مردم مهمترین گام برای حفظ نظام است.

**آمنه علی پور
**خبرنگار پایگاه خبری گیتی آنلاین

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:آمنه علی پور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: