پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۷۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
مراسم بزرگداشت یاد و خاطره‌ی سردار شهید مصطفی میررضایی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، با حضور دانشجویان و اساتید در دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان برگزار گردید.

طبق برنامه‌ی هفتگی به نام «ساعت فرهنگی»، در راستای تکریم و بزرگداشت شهدا، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره‌ی سردار شهید مصطفی میررضایی از فرماندهان شجاع و رشید لرستان، جنوب و غرب کشور با حضور دانشجویان، اساتید و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان و معاونت فرهنگی این دانشگاه در خرم آباد برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.

سوری مسئول برنامه‌ی ساعت فرهنگی و مجری این برنامه، با اشاره به برنامه‌های مفید ساعت فرهنگی و تشکر از ریاست، کارکنان و دانشجویان، اظهار کرد: این گونه برنامه‌های فرهنگی، بهترین زمان برای یادآوری فرهنگ ایثار و شهادت و بهترین فرصت است تا همه‌ی ما بویژه جوانان و دانشگاهیان موضوع شهید و شهادت را در وجود خود نهادینه کنیم، چرا که هر چه داریم از مجاهدت و رشادت شهدایی مثل سردار شهید میررضایی می باشد.

سپس حجت الاسلام چراغیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی سردار شهید مصطفی میررضایی، بیان داشت: تجلیل و تقدیر از خانواده‌ی عزیز شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاثیر ماندگاری در زنده نگهداشتن یاد شهدا و خدماتی که با ایثار و فداکاری‌های خود به یادگار گذاشتند، دارد. خون شهیدان ضامن بقای انقلاب است، شهدا مسیر نورانی زندگی خود را شهادت در راه خدا و خدمت به دین خدا قرار دادند و درس ایثار، رشادت، وفاداری و خدمت به جامعه را به ما آموختند.

در ادامه‌ی مراسم از کوثر میررضایی فرزند سردار شهید میررضایی که مهمان ویژه‌ی این جلسه نورانی بود، دعوت شد تا دقایقی از شهید و شهادت و پدر قهرمانش بگوید. کوثر میررضایی ضمن تشکر از ریاست دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان، از انقلاب، ارزش‌ها و پاسداری از دستاوردهای انقلاب و شهدا گفت.

دختر شهید با خواندن دلنوشته‌هایی به یاد پدر و ابیاتی از شعرا در وصف پدر، دقایقی را به بیان رشادت ها و دلاوری‌های پدر شهیدش اختصاص داد، به گونه‌ای که فضای جلسه پر از عطر و بوی شهدا شد.
در پایان مراسم با پخش سخنان و کلیپ هایی از سردار شهید میررضایی در دوران دفاع مقدس، حضار در جلسه را تحت تاثیر این جلسه‌ی معنوی قرار دادند.

خبر: مریم نظری

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: