پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
در دیدار لیائی با رئیس کل گمرک ایران مطرح شد؛
بازنگری در قوانین تشریفات گمرکی در راستای توسعه تجارت الکترونیکی بین المللی و پیشنهاد اصلاح مقررات گمرکی در حوزه مرسولات تجارت الکترونیکی بین المللی در نشست مدیرعامل شرکت ملی پست و رئیس کل گمرک ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست طرفین با توجه به وجود همکاری مشترک در ورود و خروج مرسولات پستی از طریق گمرک به مشکلات و چالش های موجود در قوانین گمرکی پرداختند.
براساس این گزارش، تسهیل در خدمت رسانی و توسعه تجارت الکترونیکی در حوزه بین الملل، بازنگری در قوانین و ایجاد اصلاحات مورد تاکید طرفین قرار گرفت.
تسهیل در فرایندهای گمرکی در مناطق آزادتجاری برای ارسال مرسولات پستی ساکنین این مناطق به سرزمین اصلی، برگزاری دوره های آموزشی مشترک و تسهیل در همکاری بین ادارات گمرک و پست استان ها از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.
در حوزه فرآیندی نیز توسعه و بهبود نیابت گمرکی در مناطق فاقد نائب گمرک و راه اندازی مناطق 2 تجاری با توجه به ظرفیت های موجود استانی مورد تاکید قرارگرفت.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: