پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۹
سردار احمد شفائی گفت: تفکر بسیجی موهبت و شجره طبیه الهی و لشکر مخلص خداست، بسیج پاره تن مردم و نسبت به مسائل در هیچ مقطعی کوتاهی نکرده و اگر با عمل مجاهدانه پیوند خورد معجزه گر بوده و شگفتی می آفریند.
گیتی آنلاین-به نقل از عصر هامون، سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در جمع نمازگزاران زاهدانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) بیان کرد: امام عزیز با حکمت، اخلاص، صداقت و با شناخت جامع و کامل نسبت به تاریخ معاصر و درک صحیح از دشمنان قسم خورده و ناپاک مسلمانان عالم و تحلیل درست نسبت به آینده نظام اسلامی در ۵ آذر ۱۳۵۸ فرمان سازماندهی فرهنگ و تفکر بسیج را عنایت فرمودند؛ تفکری که در طول قرن های متمادی در مقاطعی که ظهور و بروز کرد باعث و بانی تحولات عظیمی در تاریخ بشر بود.

وی افزود: در زمانی که قوم بنی اسرائیل تحت فشار بی حد و حصر فرعونیان قرار گرفته بودند با تفکر بسیجی به رهبری حضرت موسی(ع) توانستند از زیر ستم فرعونیان نجات پیدا کنند و همچنین از اولین روزهای بعثت پیامبر (ص) با همین نگاه و تفکر یاران و اصحاب ایشان توانستند با دستان خالی و با توکل خدا در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کنند و اسلام را با مقاومت و فداکاری جهانی کنند.

فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه مردم با نگاه و تفکر بسیجی انقلاب را پیروز و به تثبیت رساندند، تصریح کرد: در جریان و مبارزات مردم به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در دوره رژیم ستمشاهی با همین روحیه و تفکر به مصاف رژیم خودکامه رفتند و پیروز شدند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند سازماندهی بسیج یکی از نوآوری های حضرت امام راحل بود و تجربه تاریخی ما باعث شد رویکرد امامین انقلاب هم در دوره ۱۰ ساله زعامت امام عزیزمان و هم در دوره ۳۴ ساله زعامت مقام عظمای ولایت در عرصه های مختلف این تفکر ظهور و بروز داشت.

شفائی با بیان اینکه بسیج همواره با ثبات قدم در تمامی عرصه ها مانده است، گفت: بسیجیان از مردمند، با مردمند و برای مردم هستند توانستند با ثبات قدم، ایثار، گذشت و فداکاری، ایستادگی و مقاومت، صبر و با اخلاص ویژه متواضع در کنار مردم باشند و با بصیرت، هوشیاری، وحدت آفرین و پرهیز از تفرقه افکنی و دغدغه مند در سرنوشت مسلمانان و با مطالبه گری و آرمان خواهی وظیفه خودشان را دنبال می کنند.

وی اظهار کرد: در ۴۳ سال اخیر تفکر و فرهنگ بسیج توانست با روحیه قوی، خدا باوری، مردم باوری و خود باوری همه تهدیدات را به فرصت تبدیل کند و چشم فتنه هایی که از ابتدای انقلاب دشمنان قسم خورده ما طراحی و اجرا کردند از حدقه بیرون آوردند.

وی افزود: حضور شجاعانه و موثر بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس تاج افتخاری است که امروز بر سر بسیجیان قرار دارد و در بازسازی بعد جنگ در زمینه هایی که متولیان اجرایی فرصت دادند نقش خودشان را به شایستگی ایفا کردند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بسیج همیشه از اولین تیم ها و گروه هایی بود که به کمک مردم شتافته است، اذعان کرد: بسیجیان در مقابل تهاجم فرهنگی، حوادث مترقبه و طبیعی، محرومیت زدایی در صف اول همه دلسوزان نظام ایستادند، در عرصه کمک های مومنانه، جهاد آبرسانی در استان و کشور، مدرسه سازی، امنیت پایدار و همچنین در عرصه سلامت این تفکر توانست پشت سر مدافعان سلامت تمام قد بایستد و با ایثار جان وظیفه خود را با شایستگی انجام دهند.

وی با اشاره به تعاریفی از بسیج بیان کرد: تفکر بسیجی موهبت و شجره طبیه الهی و لشکر مخلص خداست، بسیج پاره تن مردم و نسبت به مسائل مردم در هیچ مقطعی کوتاهی نکرده و به فرموده امام بزرگوار برای جوانان شورآفرین، برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم آفرین است و بسیج تفکری که اگر با عمل مجاهدانه پیوند خورد معجزه گر بوده، شگفتی می آفریند و این را ثابت کرده است.

شفائی با بیان اینکه تفکر بسیج فرمول حل مسائل امروز و آینده کشور است، افزود: بسیج نسخه آرامش بخش ملی انقلاب اسلامی است و همیشه ایستاده و عقب نشینی را تمرین نکرده و از بدو پیدایش تا به امروز پیوسته در حال حرکت و رو به جلو پیش رفته است و بسیج همواره به مدد الهی چشم دوخته و چون صادق و خالص بوده امداد الهی به کمک او شتافته است.

وی خطاب به نمازگزاران گفت: امروز دشمنان قسم خورده ما با همه ظرفیت به مصاف امت اسلامی برخواستند و آنها با هدف تحریف، تهدید و تخریب و با منظورهایی ما را نسبت به گذشته پشیمان و نسبت به آینده ناامید کنند و حال ما را آشفته نشان دهند و با بی ثبات سازی، بحران سازی و باالقای ناکارآمد
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: