پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
کشورهای اروپایی در بحران انرژی فرو رفته اند زیرا تحریم های آنها علیه روسیه پس از آغاز درگیری روسیه و اوکراین نتیجه معکوس داشته است.

افزایش هزینه های تولید، افزایش سرسام آور قیمت ها و افزایش هزینه های زندگی خطرات و چالش های بزرگی را برای اقتصاد اروپا به همراه داشته است.

با این حال، از آنجایی که کشورهای اروپایی به دلیل بحران انرژی تحت فشار زیادی قرار دارند، ایالات متحده تصمیم گرفته تا با فروش انرژی به آنها با قیمت های گزاف از این موقعیت استفاده کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اطلاعات منتشر شده توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) نشان می دهد که این کشور در جولای سال جاری گاز طبیعی مایع (LNG) را به سایر کشورها با قیمت 12.76 دلار در هر هزار فوت مکعب صادر کرده است که 76.5 درصد نسبت به قیمت 7.23 دلار در مدت مشابه سال 2021 افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قیمت صادرات گاز ‌ال‌ان‌جی در ژوئن سال جاری در آمریکا 119 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به قیمت14.37 دلار در هر هزار فوت مکعب رسید.

ایالات متحده بخاطر سود آشکاری که به قیمت رنج کشیدن دوستانش میبرد، مورد انتقادات گسترده ای از سوی جامعه بین المللی قرار گرفته است.

همانطور که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در مورد آمریکا اشاره کرد، فروش انرژی به دوستان آن هم با قیمتی چهار برابر بیشتر از کشور خود «دقیقاً به معنای دوستی نیست».

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: