پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
مدیر کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان البرز:
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از ادامه روند مرمت پل خاتون و اتمام ساخت سازه‌های نگهبان برای این پل خبر داد.
فریدون محمدی اظهار کرد: امسال پس از انعقاد قرارداد با یکی از بهترین شرکت‌های مرمت بناهای تاریخی در کشور، فعالیت در این پل آغاز شد. کار در مرحله اول در پایه‌ها آغاز شد که بیشترین تمرکز بر نجات‌بخشی پایه‌ها و هدایت آب بود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز مرحله دوم را ایجاد سازه نگهبان عنوان کرد و گفت: این سازه بزرگ فلزی ساخته شده و برای حفظ بنا به در حال نصب بر روی بدنه است.
محمدی مرحله بعد از نصب سازه نگهبان را مرمت و ایجاد طاق و دیگر اقدامات مرمتی دانست و افزود: بنابراین مراحل مختلف اجرایی پروژه در حال انجام است.
او مدت زمان لازم برای اتمام مرمت این پل را بنابه نظر پیمانکار حداقل دو سال عنوان کرد و ادامه داد: تا کنون کمتر از یک‌ میلیارد برای این اقدامات هزینه شده و تا این مرحله مشکلات اعتباری نداشته‌ایم. وزارت و استانداری نیز با توجه به اهمیت این پل عزم خود را برای حل مشکلات اعتباری آن جزم کرده اند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:سید ابراهیم حسینی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: