پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز
مدیرکل فنی و حرفه‌ای البرز از برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت تعمیر تلفن همراه کشور به میزبانی البرز در آذر ماه سال جاری خبر داد.
بهزاد غفاری در نشست با خبرنگاران افزود: البرز به عنوان خاستگاه مهارتی کشور محسوب و مجری برگزاری المپیادها بوده اما این اولین بار است که میزبان مسابقات ملی مهارت آزاد تعمیر و نگهداری موبایل در کشور می‌شویم.
وی ادامه داد: این مسابقات با همکاری انجمن تلفن همراه و انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد  ۹ آذر مصادف با میلاد حضت زینب (روز پرستار) در مرکز فنی و حرفه ای شهید رهبری برگزار و از نفرات برگزیده اول تا سوم با جوایزی تجلیل به عمل می‌آید.
وی با اشاره به اینکه فراخوان دعوت به مسابقه انجام شده، اظهار کرد: از هر استان یک نفر منتخب در زمینه حرفه تعمیرات موبایل و از استان البرز چهار یا پنج نفر می توانند در مسابقه شرکت کنند.
غفاری با بیان اینکه رشته‌های هایتک اکنون در دنیا از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند، افزود: امیدواریم بتوانیم مهارت‌های‌ هایتک را در استان نهادینه کنیم و کارآموزان بیشتری جذب این رشته‌ها شوند.
وی ادامه داد: مقرر شده با مشارکت انجمن تلفن همراه کشور و دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی، در بخش ویژه مراسم در کنار برگزیدگان این رویداد ملی از مدیران نمونه و چهره های ماندگار عرصه تلفن همراه با اهدای نشان اقتصاد مقاومتی تجلیل به عمل آید.
مجید طلیمی، عضو شورای عالی راهبردی مسابقات ملی نیز در این جلسه اظهار کرد: برگزاری این مسابقات ضمن کشف استعدادها و شناسایی نخبگان به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند.
وی برخی از اهداف برگزاری چنین مسابقات مهارت محوری را بهبود شاخص‌ها، پیشتازی اقتصاد دانش بنیان و پیاده سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور به منظور ارتقای جایگاه جهانی ایران اسلامی عنوان کرد.
وی افزود: همچنین افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات فنی و حرفه ای و دستیابی به رتبه نخست اقتصاد دانش بنیان در منطقه از جمله این اهداف است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:سید ابراهیم حسینی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: