پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
نماینده کوهدشت و رومشکان مطرح کرد؛

طی یک نشست با حضور نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی ، یونس بهاروند ایران نیا مدیر کل نوسازی مدارس ،  خرم آبادی معاونت مشارکتهای مردمی ، یداله امیری معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی ، اصغر آقایی چگنی معاونت اجرایی و نظارت، و امینی پویا رئیس آموزش و پرورش کوهدشت با هدف روند ساخت مدارس جدید الاحداث ، بازسازی مدارس تخریبی ، استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس و رفع تنگناهای زیرساخت های آموزشی لرستان ؛ گفتگو و تبادل نظر کردند. 

  حجت الاسلام والمسلمین مبلغی نماینده کوهدشت و رومشگان با  اشاره بر فعالیت های اداره کل نوسازی مدارس لرستان بیان کرد : با وجود کمبود اعتبارات، نوسازی مدارس استان درجذب اعتبارات موفق عمل کرده است ؛ و در سال جاری نیز با تلاش شبانه روزی مجموعه نوسازی مدارس و مشارکت خیرین ؛ برنامه ریزی مناسبی جهت جذب اعتبارات صورت گرفته است که خوشبختانه در حوزه کوهدشت ورومشگان توجه خوبی به احداث مدارس شده است.


وی با اشاره به طرح" شهید پناهی " که دراین طرح مدارس استاندارد جایگزین مدارس کانکسی می شوند ،  گفت :    کار اجرایی  ساخت  ۲۵مدرسه در ۲۴ روستا ،  در قالب ۳ مدرسه ۳ کلاسه ، یک مدرسه ۶ کلاسه ، ۲۱ مدرسه یک کلاسه  که از این ۲۱ مدرسه ۴ مدرسه سنگی باید تخریب و بازسازی شود و همچنین ۲۱ مدرسه کانکسی در دورترین نقاط  با مدارس استاندارد و ایمن جایگزین خواهد شد ؛  که عملیات ساخت  این تعداد مدارس در  پایان شهریور ۱۴۰۲ به اتمام خواهد رسید .

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان گفت :  در راستای توسعه عدالت آموزشی و رفع موانع تحصیلی از دیگر برنامه های نوسازی  ساخت  ۲۴ مدرسه در ۲۴ روستا است که در  پایان شهریور ۱۴۰۲  تحویل دانش آموزان داده می شود .

 وی افزود : این ۲۴ مدرسه در قالب ۵ مدرسه ۳ کلاسه و  ۹ مدرسه ۲ کلاسه و ما بقی  بصورت یک کلاسه است .

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ۲۴ کلاس مدرسه ۴ مدرسه سنگی که نیازمند تخریبی است ؛ ۴ مدرسه با مقام سازی و رعایت استاندارد احداث و جایگزین  می شود ؛ و همچنین ۲۰ مدرسه کانکسی در دورترین نقاط مناطق مقام سازی و به آموزش و پرورش تحویل داده می شود .

 وی با اشاره بر اینکه  ۸ پروژه در  بخش "وره زرد شمالی  با همکاری بنیاد قلم چی  و اداره کل نوسازی مدارس ساخته می شود ، اظهار داشت  :  ساخت یک مدرسه ۹ کلاسه در مرکز شهر "کوهدشت" و یک مدرسه ۶ کلاسه در مرکز  شهر " کونانی" ساخته خواهد شد .مبلغی عنوان کرد : در بحث  تعمیرات  و۷۵۰ میلیون تومان اعتبارات برای  کوهدشت در نظر گرفته شد .

 نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در راستای استاندارد سازی و سیستم گرمایشی مدارس و تامین تجهیزات،  تصریح کرد: در حوزه اعتباراتی که بین شهرستان‌ها با شاخص عدالت توزیع خواهد شد در بحث استاندارد سازی سیستم های گرمایشی برای  کوهدشت ۲ میلیارد تومان ،  طرهان ۴۰۰ میلیون تومان ،  ،کونانی ۵۰۰ میلیون تومان و رومشگان  نیز ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت. 

 وی با اشاره بر سیل ۹۸ در رومشگان خاطر نشان کرد : در شهرستان رومشگان تعداد زیادی از  مدارس استاندارد سازی  شده است و در این راستا نسبت به کوهدشت جلوتر است .

حجت الاسلام والمسلمین مبلغی از احداث ۱۲ مدرسه در قالب ۳۳ کلاس درسی برای کوهدشت،  و ۳ مدرسه در قالب ۱۶ کلاس درسی در رومشگان  و  ۴ مدرسه در قالب ۱۴ کلاس درسی در طرهان و  ۲ مدرسه نیز در قالب ۶ کلاس درسی برای بخش  کونانی خبر داد.

 بنا بر این گزارش ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی در کوهدشت ،طرهان ۲چشمه سرویس بهداشتی ، کونانی  ۲ چشمه سرویس بهداشتی و رومشگان ۶ چشمه سرویس بهداشتی ساخته شد ه است .
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: