پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳
دهقان پور مطرح کرد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر تشویق و ترغیب سرمایه گذاری در حوزه ی گیاهان دارویی چندان نظام مند نیست، گفت: به همین منظور اطلس سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی این استان می بایست تدوین شود.
مجتبی دهقان پور در نشست ستاد گیاهان دارویی که صبح امروز برگزار شد، تصریح کرد: بر اساس اطلس سرمایه گذاری می توانیم به سرمایه گذار مشخصا بگوئیم در چه منطقه ای چه نوع و به چه میزان سرمایه گذاری کند، نرخ بازگشت سرمایه چقدر است، ارز آوری برای کشور چگونه هست و چه فرصت های بازاریابی پیش روی او وجود دارد.
به گفته وی؛ تدوین اطلس سرمایه گذاری موضوعی است که باید فرا دستگاهی دنبال شود و سازمان های مرتبط و دخیل در آن با هم تعامل کنند تا به یک ادبیات مشترک دست یابند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پیش از این نگاه ها به حوزه ی گیاهان دارویی بیشتر نگاه تولیدی بوده است به این معنا که به دنبال سطح زیر کشت و میزان تولید این محصولات بوده ایم، اظهار کرد: می بایست تمام عوامل مترتب بر زنجیره تولید مد نظر و مورد توجه باشد تا توسعه‌ی متوازنی حاصل شود. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه بایست نقاط ضعفمان را بپذیریم و در جهت تقویت آن بکوشیم، ابراز کرد: فرصت هایی که در حوزه‌ی گیاهان دارویی در استان های دیگر کشور پیش آمده باید ارزیابی شوند تا به منظور الگو برداری و پیاده سازی در استان فارس مورد توجه قرار گیرند. 
دهقان پور با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری معطوف به دو بخش سرمایه گذاری های کلان و سرمایه گذاری جوامع محلی می شود، افزود: صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی می توانند در حوزه ی گیاهان دارویی ورود کنند. 
به گفته او؛ صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی بیش از 20 سال سابقه دارند؛ زنان عضو این صندوق ها یک دست تر و مسئولیت پذیرتر بوده، نگاه تیمی منسجم تری دارند و به دنبال تامین معیشت خود هستند، می توانند به عنوان جوامع محلی در حوزه ی گیاهان دارویی به خوبی عمل کنند.
او با تاکید بر اینکه سیاست گذاری های حوزه ی گیاهان دارویی باید با ثبات بیش از پیش اتخاذ شود، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی مرتبط باید متولی باشند و به ایفای نقش خویش بپردازند. باید به یک صدای واحد برسیم تا نتیجه بخش باشد. 
 ستاد گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به ریاست رئیس این سازمان و با حضور محمد مهدی رزمجو مدیر کل استاندارد استان فارس، حمید دبیری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و تعدادی از مدیران ستادی این سازمان تشکیل جلسه داده بود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: