پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
یونس بهاروند مدیرکل نوسازی مدارس لرستان:
نشست خبری _ مطبوعاتی یونس بهاروند ایران نیا مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان دوشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱ با اصحاب رسانه استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد .

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس لرستان با اشاره به اهمیت بحث آموزش در هر کشور، بیان داشت: اصولی ترین و زیربنایی ترین بخش توسعه در هر جامعه، آموزش است؛ اگر آموزش صحیح و مطلوبی وجود نداشته باشد جامعه به هیچ یک از اهداف مترقی خود دست پیدا نخواهد کرد.

یونس بهاروند افزود: کسی که از علم و دانش برخوردار است در هر جامعه ای دارای جایگاه برتر و والاتری می باشد، دین مبین اسلام نیز تاکیدات فراوانی در مورد علم دارد، روايات بسیاری داريم كه ما را فرمان مى‌دهند به دنبال علم برويم گرچه در چين باشد، و يا حكمت را اخذ كنيم گرچه در دست مخالف، منافق و شخص كافر باشد.

وی خاطرنشان ساخت: سخت افزار علم و دانش، فضای آموزش است، فضای آموزشی هر استان در حیطه اختیار اداره کل نوسازی مدارس می باشد که باید کار ساخت، تجهیز و تعمیر را انجام دهد، بحث نرم افزاری آن هم به آموزش و پرورش ارائه شده .

یونس بهاروند ایران نیا در ادامه سخنان خود نویدی خوش داشت: سازمان نوسازی کشور طرح دانش آموز شهید رضا پناهی را در دستور کار قرار داده، مقرر است در تمام روستاهایی که از کانکس استفاده می کنند و بیش از ۱۰ دانش آموز دارند مدرسه ای مستحکم و در خور تحسین ساخته شود که این طرح در طی تاریخ نوسازی مدارس کاملا بی سابقه بوده، لرستان هم از این طرح مستثنی نیست و با رایزنی های بسیاری که صورت دادیم سهمیه لرستان افزایشی دو برابری دارد .

وی به برگزاری بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز نیز گریزی اجمالی زد: بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در دهم آذرماه سال جاری در محل دانشگاه فرهنگیان(پردیس آیت الله طباطبایی) برگزار می شود که علاوه بر خیرین مدرسه ساز لرستان از خیرین کشوری هم دعوت بعمل می آید، این جشنواره یک اتفاق مهم است و قطعا سبب خیر و برکت برای استان خواهد شد .

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز در استان ۱۱۵ نفر می باشند، افزود: خیرین فراوانی در لرستان وجود دارد که هر کدام در حیطه ای به جامعه خدمت رسانی می کنند، برخی ها مسجد می سازند، برخی در بهداشت و درمان و موارد دیگر به جامعه فایده می رسانند از بین ۱۱۵ خیر مدرسه ساز ۸۲۶ مرد و ۱۶۵ بانو هستند و ۲۴ خیر حقوقی و نهادهایی مانند بنیاد برکت، بنیاد علوی و .... داریم که با آنها تفاهم نامه هایی جهت اجرای پروژه ها به امضا می رسد .

یونس بهاروند یادآور شد: یکی از نهادهای حقوقی خیر مدرسه ساز بنیاد برکت است که تاکنون ۱۱۱ کلاس درس در لرستان احداث نموده و پروژه هایی نیز در دست اقدام دارد، بصورت شفاف که بیان کنم ۵۹ پروژه تاکنون ساخته و ۱۸ پروژه دیگر در دستور کار دارد .

وی اذعان داشت: طرح هایی داریم مانند طرح از خشت تا خشت، چشمه های ماندگار، بانوی مهر و ... که هموطنان بویژه مردم شریف لرستان می توانند حتی با ۱۰ هزار تومان در  امر مقدس مدرسه سازی شرکت کنند.

خبرنگار: مریم نظری

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: