پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳
گیتی آنلاین- جام جهانی این دوره هم بعد از شکست مقابل آمریکا برای مردم ایران تمام شد اما خاطره خوب نمایش وحدت ملی ما ایرنیان برای همیشه در تاریخ ثبت شد.

در شرایطی که کشورمان درگیر یک بحران جعلی ناشی از جنگ ترکیبی دشمنان علیه ماست، جام جهانی بار دیگر ما را به خود آورد تا بفهمیم که همه با سلیقه سیاسی ایرانی هستیم و به پیروزی ایران و ایرانیان افتخار می کنیم و از این پیروزی خوشحال می شویم و انرژی می گیریم.

بیش از سه ماه از مرگ خانم مهسا امینی هموطن عزیزمان و شروع اعتراضات و البته اغتشاشات می گذرد.

گرچه مردم به برخی رفتارهای قهری نیروهای انتظامی کشور معترض بودند اما اصل اعتراض آنها، اعتراض به نابسامانی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بود.

فارغ از اینکه چه مقدار از این نابسامانی ها ناشی از تحریم و فشار دشمنان خارجی است، مردم خواهان تدبیر جدی مسئولان دولتی و حکومتی برای کاهش نابسامانی ها به ویژه در حوزه معیشت و اقتصاد هستند.

زنان ایران حتی آنها که مسلمان نیستند همواره در طول تاریخ، عشق به عفت و پوشش مناسب را ثابت کرده اند و از پوشیده ترین مردم جهان بوده اند.

حجاب هرگز برای زنان ایرانی، موضوعی تحمیلی نبوده و بلکه آنها آنرا با عشق انتخاب کرده اند. آنچه امروز از برخی زنان و دختران دیده می شود واکنشی هیجانی به نابسامانی های فرهنگی کشور و در عین حال تحریک دشمنان خارجی است.

مردم امروز از مسئولان کشور می خواهند بیش از گذشته به موضوع فرهنگ و اقتصاد توجه کنند و بدانند که این کشور همانطور که در هشت سال جنگ تحمیلی ثابت کرد هرگز در حوزه نظامی شکست نخواهد خورد اما تضمینی وجود ندارد که با کم‌کاری در حوزه اقتصاد و فرهنگ، از دشمن شکست نخوریم.

سال هاست که مقام معظم رهبری(مظله العالی) بر توجه به کلیدواژه هایی مثل جنگ نرم، خانواده، حجاب، ساده زیستی، فرزندآوری و ... تاکید می کند اما متاسفانه بسیار کمتر از شعارها و آمارهایی که مدیران کشور در دولت های مختلف داده اند، به این حوزه ها توجه شده است.

متاسفانه، فرهنگ در کشور ما حتی هنگام تصویب بودجه نیز در صف آخر قرار دارد و دشمن هم این را فهمیده و اکنون حوزه فرهنگ مصداق تنگه احد را در جنگ با دشمنان اسلام پیدا کرده است و چقدر زیرکانه دشمن از این پاشنه آشیل ما استفاده کرد.

مسیح علی نژاد به عنوان افسر فرهنگی دشمن چقدر خوب و دقیق نقطه ضعف ما را فهمید و این همه سال، روی موضوع حجاب و روسری سرمایه گذاری کرد و انصافا هم در حد خودش جواب گرفت.

باوجود چنددهه غفلت مدیران ارشد کشور از حوزه فرهنگ و اقتصاد، اما جام جهانی قطر و پیروزی ایران بر ولز در این دوره از بازی ها نشان داد که قلب همه یکی است و همه وقتی اسم ایران می آید ضربان قلبشتان تندتر می زند.

همه از پیروزی بر ولز شاد شدند و بر شکست برابر آمریکا و انگلیس گریستند و آه کشیدند.

همه حتی آنها که با تیمشان به خاطر خواندن سرود جمهوری اسلامی یا دیدار با رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از سفر به قطر قهر کرده بودند در دل، آرزوی پیروزی کردند.

ما یکی هستیم حتی اگر با هم قهر باشیم!

**آمنه علی پور

**خبرنگار پایگاه خبری گیتی آنلاین

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: