پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
گیتی آنلاین - کرمانشاه -کارگاه یک‌روزه آموزش ساخت کاغذ ابروباد با روش تخم شنبلیله و رنگ چاپ، به مدرسی مهدی سهرابی صبح امروز پنجشنبه 9 آذر 1401توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در کارگاه هنرهای تجسمی این نهاد برگزار شد.
کارگاه یک‌روزه آموزش ساخت کاغذ ابروباد با روش تخم شنبلیله و رنگ چاپ، به مدرسی مهدی سهرابی صبح امروز پنجشنبه 9 آذر 1401توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در کارگاه هنرهای تجسمی این نهاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی، صابر سروش معاون فرهنگی این حوزه هدف از تشکیل این کارگاه را شناخت و آشنایی هنرمندان با  انواع کاغذ دست‌ساز و صنعتی و همچنین توانایی اجرای ابروباد و آهارمهره کردن این کاغذها جهت نوشتن معرفی نمود و افزود: در سنوات گذشته هنرمندان با ابتکار در ساخت کاغذهای ابروباد، به روش‌های مختلفی دست یافتند که یکی از آن‌ها استفاده از عصاره بذر گیاه شنبلیله است که به‌عنوان مایع زمینه‌ای جهت چاپ کاغذ مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سروش معاون فرهنگی حوزه هنری استان کرمانشاه افزود: منظور از مایع زمینه همان ماده‌ای است که رنگ را روی آن چکانده و برای ایجاد نقش رنگ‌ها از آن استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: این مایع به دلیل انعطاف خاصی دارد و برای ایجاد نقوش، یک مایع کم بی‌نظیر است، برای ایجاد تمامی نقوش ابروباد اعم از سنگفرشی، پرطاووسی، شانه‌ای، رعدی، کناره و شمشه کاربرد دارد و با کمک آن در اندازه‌های مختلف نیز می‌توان اقدام به ساخت کاغذ ابروباد کرد.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان کرمانشاه در پایان ابراز امیدواری کرد با این روش می‌توان در تولید انبوه کاغذهای ابروباد گام‌های اساسی برداشت.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: