پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۳۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
شهریاری و حسین زهی نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهرسازی استان از پروژه های در دست ساخت راه و مسکن شمال استان بازدید کردند.
گیتی آنلاین-به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان، دکتر حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید گفت: با اقدامات مطلوب صورت گرفته تمام پروژه های عمرانی سیستان وبلوچستان با تمام توان فعال است بطوریکه بزودی نتایج ارزشمند آنها در حوزه زیر ساخت راه و مسکن عاید شهروندان خواهد شد. 

نماینده مردم شهرستان های خاش،تفتان،میرجاوه و بخش های کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدیدها با بیان اینکه سیستان و بلوچستان برای توسعه و رفاه مردم نیازمند ایجاد و آماده سازی زیرساخت‌های حمل ونقل بوده و مهمترین آن احداث بزرگراه است،  گفت: در حال حاضر تمام محورهای استان به کارگاه بزرگ راه سازی تبدیل شده است و بزودی نخستین ارتباط بزرگراهی دو شهر استان بین زاهدان و نصرت آباد برقرار خواهد شد. 

اسماعیل حسین زهی از پیشتازی سیستان و بلوچستان پیشتاز در طرح نهضت ملی مسکن در کشور خبر داد و افزود: ۲هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سالجاری در زاهدان آماده بهره برداری می شود. 

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: در حال حاضر حدود ۱۴۰ کیلومتر طرح راه‌سازی در محورهای زاهدان- میرجاوه، زاهدان- نصرت آباد، زاهدان- زابل زاهدان- بیرجند، زاهدان - خاش (قطعه ۱بطول ۲۰کیلومتر ) زابل- زهک و همچنین احداث راه اصلی در مسیرهای اسکل آباد- بزمان، خاش –روتک به همراه پل شیله در دست ساخت است که بر اساس برنامه این اداره کل متعهد شده۷۰ کیلومتر باند دوم تا پایان سالجاری آماده بهره برداری کنند. 

عطاء‌اله اکبری با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: اجرای موفق این طرح در استان ضمن ایجاد امید  زمینه ساز ایجاد اشتغال بیش از ۱۰هزار نفر در محدوده تحت پوشش این اداره کل و رونق تولید شده است.

وی ادامه داد: ۲هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در صورت عمل به تعهدات دستگاههای خدمات رسان آب، برق و گاز تا پایان سالجاری در زاهدان آماده بهره برداری می شود. 

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان تصریح کرد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی سایت نخست طرح نهضت ملی مسکن در زاهدان بیش از ۵۵ درصد است و عملیات اجرایی هشت هزار واحد دیگر در سایت دوم این طرح نیز در مرکز استان آغاز شده است. 
وی تاکید کرد: با عزم مدیران استانی در حال  طرح نهضت ملی مسکن با هدف کمک به خانه دار شدن شهروندان گرامی در بهترین شرایط قرار دارد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: