پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
مردم چین در تعطیلات جشنواره بهار علاوه بر دیدار با اقوام و دوستان چه می کنند؟ برای اولین زمستان پس از بازی های المپیک زمستانی پکن، یکی از فعالیت های محبوب ورزش های یخ و برفی است. هاربین ، پایتخت استان هیلونگ‌جیانگ در شمال شرقی چین، دارای آب و هوای سرد زمستانی و تاریخ غنی ورزش های یخ و برفی است.

در طول تعطیلات جشنواره بهار، همیشه ماشین های زیادی در دامنه های برفی جاده ها در هاربین پارک شده اند. مردم تیوب های مخصوص برف را حمل می کنند و می توانند تمام روز را در دامنه های برفی لذت ببرند.

ژانگ شوبین، یکی از ساکنان هاربین، گفت: «من سال گذشته یک تیوب خریدم. در تعطیلات جشنواره بهار برای بازی با فرزندانم می آیم. همچنین مکان هایی برای اجاره تیوب در همین نزدیکی وجود دارد.»

برای کسانی که علاقه ای به برف ندارند، اسکیت گزینه مناسبی است. اینکه در رودخانه سونگوا باشد که از وسط هاربین عبور می کند، یا دریاچه های یخ زده در پارک ها، برای دوستداران اسکیت روی یخ می تواند یک بهشت باشد. در پارک دریاچه دایشیو هاربین ، دریاچه یخ زده به گونه ای طراحی شده است که مانند رنگین کمان به نظر می رسد، و مردم در امتداد سرسره های رنگارنگ می چرخند.

چندین مربی اسکیت نیز در دریاچه یخ زده دایشیو حضور دارند که به شاگردان خود آموزش می دهند و برخی از کودکان نیز در حال بازی با فرفره های سنتی روی یخ هستند.

در هاربین نیازی به ورود به استادیوم های مجهز برای بازی هاکی روی یخ در تعطیلات زمستانی نیست. علاقمندان به هاکی، زمین های کوچکی را با دروازه های خانگی راه اندازی کرده اند که در آن 6 نفر می توانند در رودخانه های یخ زده به دو تیم تقسیم شوند.

سان تیانفو از طرفداران هاکی روی یخ می گوید: «قبل از جشنواره بهار، من و دوستانم به توافق رسیدیم که در جشنواره بهار هاکی روی یخ بازی کنیم. این روزها هوا بسیار سرد است، اما نمی تواند جلوی ما را بگیرد.»

در اولین زمستان پس از بازی های المپیک زمستانی پکن، اشتیاق به ورزش های یخ و برف نه تنها به خیابان های هاربین شور و شعف بخشیده، بلکه بازار گردشگری محلی را نیز رونق داده است.

سرسره 500 متری در «دنیای یخ و برف هاربین» در زمستان امسال بسیار طرفدار دارد؛ جایی که تقریباً هر روز در آن صف های طولانی به چشم می خورد. پارک ورزش های روی یخ که بر روی رودخانه یخ زده سونگوا ساخته شده، به جاذبه ای غیرقابل چشم پوشی برای گردشگران تبدیل شده است.

شما می توانید با ایستادن در کنار رودخانه سونگوا، انواع برف و امکانات تفریحی روی یخ، از جمله ماشین های برفی، دوچرخه های برفی، کرلینگ را ببینید.

هی لی، مدیر توسعه و بهره برداری از «کارناوال یخ و برف هاربین سونگ هواجیانگ» گفت: «بازی های المپیک زمستانی پکن شور و شوق مردم را برای ورزش های یخی و برفی برانگیخته است و علاقه به این فعالیت ها در طول جشنواره بهار کم نشده است.»

پیست اسکی یابولی در جشنواره بهار امسال اسکی بازان سراسر کشور را به خود جذب کرده است. چی سیتنگ از استان گوانگدونگ در جنوب چین که سه روز از تعطیلات هفت روزه جشنواره بهاری خود را در یابولی گذراند، می گوید: «در طول تعطیلات جشنواره بهار، می‌خواستم در کوهستان اسکی کنم. برای همین به یابولی آمدم.»

در آستانه جشن بهار، تعدادی از مسابقات ورزشی برف و یخ جوانان از جمله مسابقات ملی دعوتی هاکی روی یخ جوانان، بازی های برف و یخ برای دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی و چند بازی فوتبال برفی در هاربین برگزار شد.

چیان فویونگ، مدیر اداره ورزش استان هیلونگ‌جیانگ گفت: «بازی‌های المپیک زمستانی پکن نه تنها باعث توسعه ورزش‌های رقابتی در چین شده، بلکه شور و شوق مردم چین را برای ورزش‌های یخی و برفی برانگیخته است.»

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: