پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۰
«لیان چنگ» یک جوان عاشق سینما روز یکشنبه یعنی همزمان با آغاز سال نوی چینی در محل سکونتش شانگهای به سه سالن رفت و فیلم تماشا کرد. وی گفت: این روزها فیلم‌های زیادی روی پرده سینماهاست. چه به صورت خانواده باشید چه تنها فرقی نمی‌کند، می‌توانید فیلمی که به آن علاقه دارید را پیدا کنید.

تا روز سه شنبه یعنی چهارمین روز تعطیلات یک هفته‌ای سال نوی چینی، درآمد گیشه سینماهای چین در تعطیلات از سه میلیارد یوان (443 میلیون دلار) عبور کرد و این به وضوح نشان دهنده آن است که صنعت فرهنگی و گردشگری چین طی بهار امسال شاهد یک احیای قدرتمند خواهد بود.

بازار فیلم چین که زمانی به دلیل اپیدمی کووید-19 دچار کسادی شده بود حالا به دنبال تعدیل تدابیر کرونایی در این کشور در حال جان گرفتن است.

بر اساس آمار «دنگتا دیتا» که گیشه چین را رصد می‌کند، سینماهای سراسر کشور به طور اساسی به عملیات عادی خود بازگشته و به عبارت دیگر 89.7 درصد یا 11 هزار و 494 سالن تا روز دوشنبه فعال بوده‌اند.

مدیران سالن‌های سینما هم از بازگشت تماشاچیان و عاشقان فیلم خوشحال هستند.

به گفته «گوئو سی‌سوئو» رئیس سینما «IMAX» در مجموعه «شیائوشیانگ» در شهر «چانگ‌شا» مرکز استان «هونان»، مخاطبان در یکشنبه صبح از سه فیلمی که روی پرده این مجموعه سینمایی اکران شد استقبال خوبی داشته و بلیت‌ بیش از 70 درصد صندلی‌های آنها فروخته شد.

وی همچنین بر این باور است که تنوع گسترده ژانرها در هفت فیلم داخلی که برای تعطیلات اکران شدند،‌ جنبه مثبتی برای رونق گیشه سینماهاست.

فهرست این فیلم‌ها عبارتند از فیلم علمی تخیلی و اکشن «زمین سرگردان 2»، «رودخانه تمام قرمز»، «تیغه پنهان»، «500 مایل»، «پینگ پنگ چین»، «عمق دریا» و «خرس‌های بونی: کد نگهبان».

گوئو افزود: در مقایسه با سال گذشته فکر کنم تعطیلات عید بهار امسال بهترین مجموعه فیلم‌ها را برای مخاطبان دارد چرا که ژانرها آنقدر قوی و متنوع هستند که ذائقه مخاطبان سینما در هر گروه سنی را پاسخ می‌دهند.

افراد آگاه به صنعت سینما می‌گویند میانگین قیمت بلیت‌های پیش فروش برای دوره تعطیلات عید بهار اندکی در مقایسه با سال گذشته پایین‌تر است و از 56.2 یوان به 53.7 یوان رسیده است. این نخستین کاهش قیمت طی هفت سال گذشته محسوب می‌شود. قیمت‌های پایین‌تر مردم بیشتری را به سالن‌های سینما می‌کشاند.

علاوه بر این، پکن، شانگهای، جیانگ‌سو، فوجیان و دیگر شهرها سیاست‌های تشویقی به اجراء گذاشته‌اند تا شهروندان را به رفتن به سینما ترغیب کنند.

به عنوان مثال شانگهای در مجموع 20 میلیون یوان یارانه برای تماشاچیان فیلم‌ها در نظر گرفته که باعث می‌شود 20 یوان بابت هر بلیت کمتر بپردازند.

شرکت خدمات مالی «وان‌لیان» که در شهر «گوانگ‌جو» مستقر است در گزارشی که پنجشنبه هفته گذشته منتشر کرد با ابراز خوش بینی درباره بازار فیلم چین در تعطیلات عید بهار، تاکید نمود انتظار می‌رود فروش گیشه ملی برای این دوره از 9 میلیارد یوان فراتر رود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: