پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۴
به دنبال تعدیل تدابیر کرونایی در چین، مردم در سراسر این کشور با تمام شور و اشتیاق در حال جشن گرفتن عید بهاره یکی از مهم‌ترین اعیاد سنتی چین با خانواده‌هایشان هستند. چین در دسامبر سال گذشته 10 تدبیر جدید برای لغو محدودیت‌های کووید-19 اعلام کرد.

خانم «وو یاتنیگ» ساکن استان «شان‌شی» در شمال چین پس از اعلام تدابیر جدید تصمیم گرفت به دیدار همسرش در منطقه خودمختار «گوانگ‌شی» در جنوب چین برود.

دو هفته پیش از عید بهاره، وو با فرزند دو ساله‌اش پس از مسافرت با هواپیما و خودرو به منطقه «بایسی» در منطقه مرزی شهر «جینگ‌شی» رسیدند. شوهر خانم وو یک افسر پلیس در ایستگاه پلیس مرزی است. بسیاری از مناطق مرزی در چین تا پیش از این تدابیر کرونایی سفت و سخت‌تری را به اجرا گذاشته بودند.

وو با بیان اینکه خانواده‌اش نتوانسته بودند از ژوئن 2020 یعنی وقتی که فرزندشان به دنیا آمده بود، عید بهار را کنار هم بگذرانند، گفت: دیگر نیازی به نشان دادن کدهای برنامه سفر دیجیتال وجود ندارد و لازم نیست نگران قرنطینه شدن باشیم.

این خانم اهل شان‌شی افزود قصد دارد چند ماه در گوانگ‌شی بماند و در آنجا به گردش بپردازد، مناطق دیدنی زیبا را ببیند و از غذاهای خوشمزه محلی لذت ببرد.

وی افزود: تا حالا به کرونا مبتلا نشده‌ایم اما ترسی هم از این ویروس نداریم چون همگی واکسن زده‌ایم و هر زمان دارو نیاز داشته باشیم از داروخانه تهیه می‌کنیم.

شهر «چانگ‌چینگ» واقع در جنوب غربی چین به عنوان یک مقصد پرطرفدار گردشگری لقب مرکز «هات پات» را هم به خود اختصاص داده، طی تعطیلات عید بهاره شاهد شمار زیادی از گردشگران بوده است.

«گوئو جن‌چیان» 24 ساله و اهل شهر «نانیانگ»،‌ استان «هه‌نان» برای دومین بار عید بهاره را در چانگ‌چینگ است سپری می‌کند. برای او این بار تجربه‌ای کاملا متفاوت بوده است.

وی گفت: در سال 2017، حدود 12 ساعت رانندگی کردیم تا از نانیانگ به چانگ‌چینگ رسیدیم». اما این بار قطار سریع السیر سوار شدیم و کمتر از سه ساعت به «منطقه وان‌جوئو» در چانگ‌چینگ رسیدیم.

خط آهن سریع السیری که گوئو سوار شد در ژوئن 2022 افتتاح شده و چانگ‌چینگ را به جنگ‌جوئو مرکز استان «هه‌نان» مرتبط می‌کند. زمان سفر بین این دو شهر از هشت ساعت به چهار ساعت و 23 دقیقه کاهش یافته است.

گوئو به لطف خط آهن سریع السیر جدید و بهینه‌سازی تدابیر کرونایی، این فرصت را پیدا کرد تا نقشه سفر گردشگری خود را توسعه دهد که شامل یک منطقه اسکی در بخش «فنگ‌دو»، یک شهرک گردشگری در منطقه «فولینگ» و منطقه «سد سه دره» است.

وی افزود: با چنین روش آسان حمل و نقل، فقط می‌خواهم از مزیت کامل آن بهره ببرم و مناطق دیدنی بیشتری را ببینم. فکر می‌کنم شمار زیادی از مردم مثل من هستند. قطاری که سوار شدم مملو از مردمی بود که می‌خواستند به چانگ‌چینگ سفر کنم. جایی که منطقه زیبای کوهستانی آن متفاوت از مرکز چین است.

خانم «لیو لو» که اهل پکن است قرار است در کنار خانواده‌اش تعطیلات یک ماهه در «هایکوئو» مرکز استان جزیره‌ای «های‌نان» در جنوب چین و یک مقصد جذاب گردشگری داشته باشد.

بر اساس یک گزارش پیش‌بینی بازار گردشگری که در اوایل ژانویه منتشر شد، هایکوئو و شهر «سا‌‌ن‌یا» در استان های‌نان جزو 10 مقصد برتر گردشگری داخلی برای تعطیلات عید بهاره هستند.

خانم لیو گفت: سعی داریم از زندگی شلوغ در پکن جدا شویم و از آسودگی و راحتی اینجا لذت ببریم.

«وو لان» نیز به همراه خانواده‌اش از استان «شان‌شی» در شمال غربی چین با خودروی شخصی به استان های‌نان سفر کرده است.

وی با بیان اینکه او تعداد زیادی لوازم آرایشی در فروشگاه‌های معاف از عوارض گمرکی خریده و از غذاهای محلی لذت برده، گفت: گردشگران همه جا هستند. هر جا می‌رویم برای محافظت از خودمان ماسک می زنیم.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: